Facebook

Twitter

Švietimo ir mokslo ministerija bei aljansas “Langas į ateitį” ketina bendradarbiauti

Vilnius, 2002 gruodžio 10 d. Švietimo ir mokslo ministerija ir nemokamus interneto centrus šalyje steigianti asociacija “Langas į ateitį” antradienį pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo. 

Pasirašytame dokumente numatoma parengti Lietuvos gyventojų mokymo naudotis skaitmeninėmis technologijomis metodiką ir detalią mokymo programą.

“Ministerija daug dėmesio skiria mokyklų kompiuterizavimui ir supranta visuotinio kompiuterinio raštingumo svarbą. Tikiuosi, kad su verslo atstovais pasirašytas ketinimų protokolas skatins skaitmeninių technologijų naudojimą ne tik mokyklose, bet ir visuomenėje”, - sakė Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius.

Pasak asociacijos “Langas į ateitį” direktorės Loretos Križinauskienės, asociaciją džiugina numatomas verslo ir valdžios bendradarbiavimas, mokant Lietuvos gyventojus kompiuterinio raštingumo.

Mokymus, skirtus minimaliai kompiuterinio raštingumo kvalifikacijai įgyti, ketinama reklamuoti ir vykdyti naudojant ”Lango į ateitį” mokymų pavadinimą. Mokymus planuojama koordinuoti su “Lango į ateitį“ viešųjų interneto centrų tinklo plėtra, užtikrinant programos metu apmokytiems žmonėms galimybę įgytas žinias panaudoti viešuose interneto centruose.

Informacinės visuomenės plėtrą remiantis verslo aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas šių metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB”, Vilniaus bankas, “Sonex” ir “Alna”. Projekto partneriai yra audito paslaugas teikianti firma “Deloitte & Touche”, advokatų kontora “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei ryšių su visuomene agentūra “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Aljanso darbo grupė jau patvirtino visus 65 viešojo interneto centrų steigimo taškus, kuriuose nemokamai galima naudotis internetu. Viešojo interneto centrai suteiks galimybę Lietuvos gyventojams internete praleisti daugiau kaip 1,5 mln. valandų.

“Langas į ateitį” siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus pasiektų Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.