Facebook

Twitter

Marijampolėje duris atvėrė nemokamas “Langas į ateitį” interneto centras

Marijampolė, gruodžio 23 d. Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” Marijampolėje atidarė pirmąjį viešojo interneto centrą. Šis centras, kuriame lankytojai galės nemokamai naudotis internetu, įsikūrė Marijampolės P.Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje, Draugystės g. 5. 

Lietuvoje veikia jau trisdešimt šeši “Langas į ateitį” iniciatyva įsteigti interneto centrai. Aljanso “Langas į ateitį” įkurti viešieji interneto centrai Lietuvoje suteiks galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

Asociacijos iniciatoriai mano, kad projektas “Langas į ateitį” – tai naujos galimybės savivaldybėms rūpintis savo gyventojų ateitimi. Steigiant viešuosius interneto centrus, sėkmė priklauso ne tik nuo iniciatorių, bet ir nuo vietos valdžios partnerystės, interneto centrus steigiančių įstaigų požiūrio ir geranoriškumo. Projekto iniciatoriai džiaugiasi, kad Marijampolės gyventojų iniciatyva atsidarė interneto centras, kuriame miesto ir aplinkinių vietovių gyventojai galės nemokamai prieiti prie internete esančios informacijos.

Šiuo metu aljanso "Langas į ateitį" atsakingos struktūros jau patvirtino visus 65 viešuosius interneto centrus, kurie bus įrengti Lietuvoje ir suteiks galimybę Lietuvos gyventojams internete praleisti daugiau kaip 1 500 000 valandų.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Neseniai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su LR Vidaus reikalų ministerija leis projektą plėtoti dar didesniais mastais ir bendromis verslo bei valstybės pastangomis suteikti šalies žmonėms galimybių nemokamai naudotis internetu.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas šių metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB”, Vilniaus bankas, “Sonex” ir “Alna”. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.