Facebook

Twitter

Varniuose veikia nemokamas “Langas į ateitį” interneto centras

Varniai, Telšių raj., sausio 5 d. Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” Telšių rajone, Varniuose, atidarė viešojo interneto centrą. Šis centras, kuriame lankytojai galės nemokamai naudotis internetu, įsikūrė garsiame Žemaičių vyskupystės muziejuje, S.Daukanto g. 6.

Interneto centro atidaryme dalyvavo Telšių vyskupas dr. J.Boruta, Telšių rajono meras V.Urbanavičius, aljanso “Langas į ateitį” narių atstovai.

Aljanso “Langas į ateitį” Lietuvoje įkurti viešieji interneto centrai Lietuvoje suteiks galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

Vakarų Lietuvos gyventojai jau gali naudotis “Langas į ateitį” interneto centrų paslaugomis Klaipėdoje, Kretingoje, Šventojoje, Priekulėje, Pašyšiuose (Šilutės raj.), Kelmėje, Žemaičių Naumiestyje, Tauragėje, Šilalėje ir Rietave.

Asociacijos iniciatoriai mano, kad projektas “Langas į ateitį” – tai naujos galimybės savivaldybėms rūpintis savo gyventojų ateitimi. Steigiant viešuosius interneto centrus, sėkmė priklauso ne tik nuo iniciatorių, bet ir nuo vietos valdžios partnerystės, interneto centrus steigiančių įstaigų požiūrio ir geranoriškumo. Projekto iniciatoriai džiaugiasi, kad Varnių gyventojų iniciatyva atsidarė interneto centras, kuriame miestelio ir aplinkinių vietovių gyventojai galės nemokamai prieiti prie internete esančios informacijos.

Šiuo metu aljanso "Langas į ateitį" atsakingos struktūros jau patvirtino visus 65 viešuosius interneto centrus, kurie bus įrengti Lietuvoje ir suteiks galimybę Lietuvos gyventojams internete praleisti daugiau kaip 1 500 000 valandų.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Neseniai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su LR Vidaus reikalų ministerija leis 2003 metais projektą plėtoti dar didesniais mastais ir bendromis verslo bei valstybės pastangomis suteikti šalies žmonėms galimybių nemokamai naudotis internetu.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas šių metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB”, Vilniaus bankas, “Sonex” ir “Alna”. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.