Facebook

Twitter

Aljansas „Langas į ateitį“ atidengė pirmąjį Lietuvoje kelio ženklą „Internetas“ interneto centrams Lietuvoje nurodyti

Vilnius, sausio 14 d. Grigiškėse, magistralėje Vilnius-Kaunas, verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” atidarė pirmąjį Lietuvoje, unikalų pasaulyje kelio ženklą „Internetas“. Kartu buvo atidarytas ir dar vienas aljanso viešasis interneto centras, įkurtas Grigiškių seniūnijoje.

Naujojo kelio ženklo atidengti ir viešojo interneto centro atidaryti atvyko Europos komiteto prie LR Vyriausybės generalinis direktorius Petras Auštrevičius, LR Ministro pirmininko patarėjas Renaldas Gudauskas, Vilniaus vicemeras Vitas Mačiulis, aljanso narių - bendrovių „Vilniaus bankas“, „Omnitel“, „Hansabankas“, „Lietuvos telekomas“, „Alna“, „Sonex“ vadovai, Grigiškių seniūnas Leonard Klimovič, Grigiškių visuomenė.

Kelio ženklai „Internetas“ Lietuvos keliuose nurodys interneto centrus. “Langas į ateitį” Lietuvoje įkurti viešieji interneto centrai suteikia galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai. 2002 m. „Langas į ateitį“ jau finansavo 65 viešojo interneto centrų steigimą visoje Lietuvoje.

„Aljansas inicijavo ir sukūrė kelio ženklą, pabrėždamas, kad Lietuvos visuomenę būtina informuoti apie interneto prieigos vietas. Interneto plėtra vis labiau spartėja - netrukus internetas turėtų būti prieinamas vis didesnei daliai Lietuvos gyventojų. Taigi bet kurioje Lietuvos vietoje išvydę šį ženklą ir Lietuvos gyventojai, ir šalies svečiai žinos, kad šioje vietoje galės pasinaudoti internetu“, - sakė aljanso „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Europos komiteto prie LR Vyriausybės generalinis direktorius Petras Auštrevičius teigė, kad šis internetinis kelio ženklas simboliškai vaizduoja Lietuvos kelią į saugią ir kylančios gerovės ateitį. "Tai mūsų buvimo šiuolaikiniame Vakarų pasaulyje ženklas", - sakė P.Auštrevičius. Jo teigimu, bendras verslo aljanso ir valstybės darbas interneto plėtros srityse jau davė akivaizdžių rezultatų – interneto skverbties Lietuvoje rodikliai ėmė itin sparčiai kilti. Metų pabaigoje interneto skverbtis Lietuvoje gerokai viršijo 20 proc.

“Langas į ateitį” siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus pasiektų Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį, kuris yra 39 proc.

Aljansas buvo inicijuotas kaip katalizatorius, kuriant Lietuvoje informacinę visuomenę. Jis suburtas paskatinti abipusį verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimą, skatinant visuomenę naudotis informacinėmis technologijomis ir mažinant Lietuvos skaitmeninę perskyrą. Pirmasis „Langas į ateitį“ finansuotas interneto centras buvo atidarytas 2002 m. birželį.

2002 m. gruodį šalies Vyriausybė prisidėjo prie aljanso vykdomo projekto - LR Vidaus reikalų ministerija ir verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” pasirašė bendradarbiavimo sutartį. VRM ir aljansas “Langas į ateitį” bendradarbiaus kuriant vientisą viešųjų interneto centrų steigimo strategiją, koordinuojant šių centrų steigimą įvairiose Lietuvos vietovėse. Susitarta bendradarbiauti įgyvendinant ir kitus informacinės visuomenės plėtros projektus.

Su Švietimo ir mokslo ministerija pasirašyta bendradarbiavimo sutartis mokant visuomenę naudotis internetu.

Šiuo metu visuose Lietuvos regionuose įkurti viešieji interneto centrai sulaukė didžiulio šalies gyventojų dėmesio: nemokamo interneto centrus aplanko po keliasdešimt žmonių per dieną, per mėnesį interneto centro paslaugoms naudojasi 200-800 lankytojų.

Informacinės visuomenės plėtrą remiantis verslo aljansas “Langas į ateitį” įkurtas 2002 m. gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį.

 

Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB”, “Vilniaus bankas”, “Sonex” ir “Alna”. Projekto partneriai yra audito paslaugas teikianti firma “Deloitte & Touche”, advokatų kontora “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei ryšių su visuomene agentūra “DDB&Co. ir Katkevičius”.