Facebook

Twitter

Vilniuje veikia jau keturi “Langas į ateitį” interneto centrai

Vilnius, sausio 22 d. Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” Vilniuje, Naujosios Vilnios laisvalaikio ir pramogų centre atidarė ketvirtąjį sostinės viešojo interneto centrą.

Vilniaus viešojo interneto centrai įkurti Fabijoniškių seniūnijoje (S.Stanevičiaus 24), Grigiškių seniūnijoje (Vilniaus g. 6, Grigiškės), vaikų ir jaunimo klube "Šatrija" (Kalvarijų 156) ir Naujojoje Vilnioje (Pergalės g. 8). Visi interneto centrai turi po 4 kompiuterius.

Aljanso “Langas į ateitį” įkurti viešieji interneto centrai suteikia galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

"Glaudžiai bendradarbiaudami su Vilniaus savivaldybe interneto centrams parinkome tuos rajonus, kurių gyventojams labiausiai reikia interneto. Steigiant viešuosius interneto centrus sostinėje sulaukėme ir verslininkų paramos - tai įrodė, kad projekto sėkmė priklauso ne tik nuo iniciatorių, bet ir nuo vietos valdžios partnerystės, interneto centrus steigiančių įstaigų požiūrio ir iniciatyvos bei visos bendruomenės tikslų", - sakė "Langas į ateitį" direktorė Loreta Križinauskienė.

Šiuo metu aljansas "Langas į ateitį" jau finansavo 65 viešųjų interneto centrų įrengimą visoje Lietuvoje. Interneto centrai suteiks galimybę Lietuvos gyventojams internete praleisti daugiau kaip 1500000 valandų.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Neseniai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su LR Vidaus reikalų ministerija leis projektą plėtoti dar didesniais mastais ir bendromis verslo bei valstybės pastangomis suteikti šalies žmonėms galimybių nemokamai naudotis internetu. Su Švietimo ir mokslo ministerija pasirašyta bendradarbiavimo sutartis mokant visuomenę naudotis interneto galimybėmis.

Sausio viduryje magistralėje Vilnius-Kaunas verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” atidarė pirmąjį Lietuvoje, unikalų pasaulyje kelio ženklą „Internetas“. Ženklai „Internetas“ Lietuvos keliuose nurodys viešuosius interneto centrus.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 m. metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB”, Vilniaus bankas, “Sonex” ir “Alna”. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.