Facebook

Twitter

Šiauliuose duris atvėrė nemokamas “Langas į ateitį” interneto centras

Šiauliai, sausio 30 d. Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” Šiauliuose atidarė viešojo interneto centrą. Šis centras, kuriame lankytojai galės nemokamai naudotis internetu, įsikūrė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje, Aušros alėja 62. Be to, „Langas į ateitį“ interneto centras jau įkurtas Šiaulių raj. Kairių gyvenvietėje, Šiauliuose įkurtame interneto centre gyventojai galės naudotis 4 kompiuteriais.

Interneto centro atidaryme dalyvavo Šiaulių apskrities viršininko administracijos informatikos skyriaus vedėjas Jonas Beresnevičius, Šiaulių savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Natalija Borgerdt, aljanso “Langas į ateitį” narių atstovai.

Aljanso “Langas į ateitį” Lietuvoje įkurti viešieji interneto centrai Lietuvoje suteikia galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

“Langas į ateitį” finansavo 65 interneto centrų įsteigimo darbus. Interneto centrai leis Lietuvos žmonėms internete praleisti daugiau kaip 1 500 000 valandų.

Asociacijos iniciatoriai mano, kad projektas “Langas į ateitį” – tai naujos galimybės savivaldybėms rūpintis savo gyventojų ateitimi. Steigiant viešuosius interneto centrus, sėkmė priklauso ne tik nuo iniciatorių, bet ir nuo vietos valdžios partnerystės, interneto centrus steigiančių įstaigų požiūrio ir geranoriškumo. Projekto iniciatoriai džiaugiasi, kad Šiaulių gyventojų iniciatyva įkurtas interneto centras, kuriame miesto ir aplinkinių vietovių gyventojai galės nemokamai prieiti prie internete esančios informacijos.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Neseniai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su LR Vidaus reikalų ministerija leis 2003 metais projektą plėtoti dar didesniais mastais ir bendromis verslo bei valstybės pastangomis suteikti šalies žmonėms galimybių nemokamai naudotis internetu.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas šių metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB”, Vilniaus bankas, “Sonex” ir “Alna”. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.