Facebook

Twitter

Švenčionyse atidarytas nemokamas “Langas į ateitį” interneto centras

Švenčionys, vasario 21 d. Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” Švenčionyse atidarė viešojo interneto centrą. Šis centras, kuriame lankytojai galės nemokamai naudotis internetu, veikia Nalšios muziejuje, Laisvės a.1.

Švenčionyse įkurtame interneto centre gyventojai galės naudotis 2 kompiuteriais.

Interneto centro atidaryme dalyvavo Švenčionių vadovai, aljanso „Langas į ateitį“ atstovai, muziejaus darbuotojai.

Aljanso “Langas į ateitį” Lietuvoje įkurti viešieji interneto centrai Lietuvoje suteikia galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

“Langas į ateitį” finansavo 67 interneto centrų įsteigimo darbus. Interneto centrai leis Lietuvos žmonėms internete praleisti daugiau kaip 1 500 000 valandų.

„Projektas “Langas į ateitį” – tai naujos galimybės savivaldybėms rūpintis savo gyventojų ateitimi. Steigiant viešuosius interneto centrus, sėkmė priklauso ne tik nuo iniciatorių, bet ir nuo vietos valdžios partnerystės, interneto centrus steigiančių įstaigų požiūrio ir geranoriškumo. Labai džiaugiamės, kad Švenčionių gyventojų iniciatyva įkurtas interneto centras, kuriame miesto ir aplinkinių vietovių gyventojai galės nemokamai prieiti prie internete esančios informacijos“, - sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su LR Vidaus reikalų ministerija leis 2003 metais projektą plėtoti dar didesniais mastais ir bendromis verslo bei valstybės pastangomis suteikti šalies žmonėms galimybių nemokamai naudotis internetu. Kartu su VRM šiemet Lietuvoje bus įsteigta dar 80 viešųjų interneto centrų.

Be to, aljansas „Langas į ateitį“ šiemet visoje Lietuvoje pradės suaugusiųjų mokymus naudotis internetu. Visiems, norintiems išmokti naudotis internetu, bus rengiami nemokami 9 valandų kursai.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB”, Vilniaus bankas, “Sonex” ir “Alna”. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.