Facebook

Twitter

Utenos rajone Daugailiuose atidarytas nemokamas “Langas į ateitį” interneto centras

Daugailiai, kovo 1 d. Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” Utenos rajone Daugailių miestelyje atidarė viešojo interneto centrą. Šis centras, kuriame lankytojai galės nemokamai naudotis internetu, įsikūrė A. ir M. Miškinių bibliotekoje, pagrindinėje Daugailių mokykloje. Šiame interneto centre gyventojai galės naudotis 2 kompiuteriais.

Į interneto centro atidarymą Daugailiuose atvyko šiuo metu Lietuvoje viešintis Lietuvos ambasadorius JAV Vygaudas Ušackas. Be to, interneto centro atidaryme dalyvavo Utenos rajono vicemeras Alvydas Katinas, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Panavas, „Langas į ateitį“ atstovai.

Utenos rajono savivaldybės pastangomis prie naujojo interneto centro pastatyti ir nauji specialūs kelio ženklai „Internetas“, nurodantys į viešojo interneto centrą. Tai jau antras centras Lietuvoje, greta kurio pastatyti specialūs nukreipiamieji kelio ženklai. Pirmasis toks kelio ženklas buvo pastatytas sausio mėnesį Grigiškėse.

Aljanso “Langas į ateitį” Lietuvoje įkurti viešieji interneto centrai Lietuvoje suteikia galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

“Langas į ateitį” finansavo 66 interneto centrų įsteigimo darbus. Interneto centrai leis Lietuvos žmonėms internete praleisti daugiau kaip 1 500 000 valandų.

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su LR Vidaus reikalų ministerija leis 2003 metais projektą plėtoti dar didesniais mastais ir bendromis verslo bei valstybės pastangomis suteikti šalies žmonėms galimybių nemokamai naudotis internetu. Kartu su VRM šiemet Lietuvoje bus įsteigta dar 80 viešųjų interneto centrų.

„Projektas “Langas į ateitį” – tai naujos galimybės savivaldybėms rūpintis savo gyventojų ateitimi. Steigiant viešuosius interneto centrus, sėkmė priklauso ne tik nuo iniciatorių, bet ir nuo vietos valdžios partnerystės, interneto centrus steigiančių įstaigų požiūrio ir geranoriškumo. Labai džiaugiamės, kad Daugailių gyventojų iniciatyva įkurtas interneto centras, kuriame miesto ir aplinkinių vietovių gyventojai galės nemokamai prieiti prie internete esančios informacijos“, - sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 m. gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB”, Vilniaus bankas, “Sonex” ir “Alna”. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.