Facebook

Twitter

“Langas į ateitį” sulaukė didelio dėmesio Jungtinių Tautų renginyje Ženevoje

Vilnius, 2003 kovo 12 d. Informacinės visuomenės plėtrą remiantis verslo aljansas “Langas į ateitį” buvo pristatytas Jungtinių Tautų Ekonominės komisijos Europai surengtame seminare “Informacijos plėtra. Verslo sprendimai”.

Ženevoje, Šveicarijoje, vykusioje diskusijoje 19 Europos šalių valstybinių institucijų ir stambiojo verslo atstovai aptarė, kokios kliūtys trukdo informacinės visuomenės plėtrai, ir pristatė savo šalių informacinės visuomenės plėtros sėkmės istorijas.

Jungtinių Tautų seminare pristatyta “Lango į ateitį” iniciatyva: verslo bendrovės susibūrė informacinės visuomenės plėtros projektui, į šį procesą įtraukdamos šalies vyriausybę ir kitas verslo kompanijas.

“Projektas “Langas į ateitį” susilaukė didžiulio tiek apvalaus stalo rengėjų, tiek ir dalyvių dėmesio. Buvo stebimasi, kaip per tokį trumpą laiką skirtingų verslo sričių bendrovės sugebėjo susitelkti bendram projektui ir į projektą įtraukti šalies vyriausybę. Diskusija parodė, kad mūsų patirtis šioje srityje yra labai vertinama ir gali tapti pavyzdžiu kitoms Rytų Europos šalims”, - sakė seminare verslo aljansą “Langą į ateitį” pristatęs Vilniaus banko Elektroninės bankininkystės departamento direktorius Gediminas Valančius.

Pasak jo, renginio dalyviai domėjosi, kaip veikia asociacija, kaip yra finansuojama veikla. Dalyvius stebimo tai, jog susivienijo tarpusavyje konkuruojančios bendrovės ir kartu sėkmingai vykdo projektą, kuris verslo bendrovėms neatneša finansinės naudos – aljanso veikla suprantama tik kaip verslo parama visuomenei, jos ateičiai.

Pasak G.Valančiaus, verslo ir šalies valdžios bendradarbiavimo ties visuomeniniu projektu faktas tapo unikaliu pavyzdžiu, stebinusiu ir Vakarų, ir Rytų Europos atstovus.

Verslo aljansas “Langas į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas - skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB”, Vilniaus bankas, “Sonex” ir “Alna”. Projekto partneriai yra audito paslaugas teikianti firma “Deloitte & Touche”, advokatų kontora “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei ryšių su visuomene agentūra “DDB&Co. ir Katkevičius”.

2002 metų pabaigoje LR Vidaus reikalų ministerija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su informacinės visuomenės plėtrą remiančiu aljansu “Langas į ateitį”. Per artimiausius trejus metus Vidaus reikalų ministerija kartu su aljansu “Langas į ateitį” ketina Lietuvoje įsteigti per tris šimtus viešųjų interneto centrų.

“Langas į ateitį” siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra pasiektų Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.