Facebook

Twitter

Aljansas „Langas į ateitį“, minėdamas pirmuosius veiklos metus, skelbia apie projekto plėtrą

Vilnius, 2003 gegužės 9 d. Seime paminėtas pirmasis verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljanso “Langas į ateitį” gimtadienis. Jo metu buvo aptarti per metus nuveikti darbai, pristatyta aljanso ateitis, pasirašyta sutartis su LR Švietimo ir mokslo ministerija. Į aljanso veiklą įsitraukė ir naujas partneris - SAMPO bankas. Sveikinimo žodžius tarė LR Prezidentas Rolandas Paksas, Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas ir Prezidentas Valdas Adamkus.

“Langas į ateitį” vykdo unikalų Lietuvoje verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai projektą, kurio misija – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį.

“Prieš metus susibūrę į aljansą, mes padarėme išties didelį darbą. “Langas į ateitį” veikla yra pripažinta ir tarptautiniu mastu. Per metus mes įsteigėme 70 viešųjų interneto centrų visoje Lietuvoje.

Šiemet pradėjome ir naują aljanso projektą – suaugusiųjų mokymus naudotis internetu. Ketiname 20 000 šalies gyventojų apmokyti interneto pradmenų.

Per pirmuosius metus į mūsų veiklą įsitraukė naujų partnerių, padedančių siekti pagrindinio aljanso tikslo – kurti aktyvią ir išsilavinusią Lietuvos visuomenę”, - sakė aljanso “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė.

Į aljanso veiklą praėjusiųjų metų pabaigoje įsitraukė valstybė – pasirašyta sutartis su LR Vidaus reikalų ministerija, padedančia tęsti viešųjų interneto centrų steigimo darbus. Kartu su VRM aljansas Lietuvoje įkurs dar 300 interneto centrų.

Per praėjusius metus „Langas į ateitį“ veikla buvo plačiai pristatyta ir įvertinta pasauliniu mastu - Pasaulio banko, Silicio slėnio bendrovių, garsių pasaulio universitetų, Jungtinių Tautų organizacijos.

Šiandien aljansas dar labiau išplėtė bendradarbiavimą su Lietuvos valstybe - sutartį su “Langas į ateitį” pasirašė ir Švietimo ir mokslo ministerija.

“Išsilavinę žmonės – didžiausias šalies turtas. Džiugu, kai šis turtas yra gausinamas. Pasirašydami sutartį mes valstybiniu lygiu šiandien įsipareigojame siekti dar didesnės aljanso sėkmės, dar labiau plėsti kompiuterinį raštingumą Lietuvoje. Tai svarbu. Ir mes tai padarysime”, - sakė LR Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius.

“Langas į ateitį” siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus pasiektų Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.

Prie šio siekio prisijungė ir naujas aljanso partneris SAMPO bankas.

“Mūsų banko pilietinė pareiga – prisijungti prie iniciatyvų, kurios skatina spartesnę Lietuvos visuomenės pažangą. Mes ypatingai vertiname galimybę aktyviai dalyvauti projekte, kuris vienija verslo, visuomenės ir valstybės institucijų pajėgas. Ambicingam bankui patrauklus ambicingas aljanso tikslas”, - sakė SAMPO banko valdybos pirmininkas Gintautas Galvanauskas.

Informacinės visuomenės plėtrą remiantis verslo aljansas “Langas į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, “Vilniaus bankas”, “Sonex grupė” ir “Alna”. Projekto partneriai yra audito paslaugas teikianti firma “Deloitte & Touche”, advokatų kontora “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei ryšių su visuomene agentūra “DDB&Co. ir Katkevičius”.