Facebook

Twitter

“Langas į ateitį” interneto centrus steigia ir gydymo įstaigose

Abromiškės, birželio 27 d. Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” Abromiškių reabilitacijos ligoninėje, Elektrėnų savivaldybėje, atidarė viešojo interneto centrą. Šis centras yra pirmasis, atidarytas gydymo įstaigoje. Šią vasarą “Langas į ateitį” interneto centrai bus atidaryti ir Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose bei Kauno medicinos universiteto klinikose.

Abromiškėse įkurtame interneto centre gyventojai galės naudotis 2 kompiuteriais.

Aljanso “Langas į ateitį” Lietuvoje įkurti viešieji interneto centrai Lietuvoje suteikia galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

“Langas į ateitį” finansavo 70 interneto centrų įsteigimo darbus. Kartu su partneriu Vidaus reiklų ministerija aljansas iki metų pabaigos ruošiasi įsteigti dar 100 viešųjų interneto centrų.

“Langas į ateitį” – tai galimybė Lietuvos žmonėms nemokamai prieiti prie interneto. Niekam ne paslaptis, kad toli gražu ne visi turime šią galimybę. Mūsų žingsnis į gydymo įstaigas steigiant viešąjį interneto centrą yra motyvuotas-juk liga nesirenka ir gydosi visi gyventojų sluoksniai, o mes siekiame, kad Lietuvos gyventojai tapę pacientais neliktų atskirti nuo gyvenimo įvykių ir bendravimo su artimaisiais ir draugais. Ir būtent tam padės viešasis interneto centras.

Malonu, kad Abromiškių reabilitacinės ligoninės administracija atsiliepė į mūsų iniciatyvą įkurti interneto centrą, kuriame sanatorijos pacientai galės nemokamai prieiti prie internete esančios informacijos“, - sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Antrus metus veikiantis aljansas toliau steigia viešuosius interneto centrus bei vykdo naują projektą – rengia nemokamus kursus, kuriuose šalies gyventojai mokomi interneto pradmenų. “Langas į ateitį” siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus pasiektų Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.

Informacinės visuomenės plėtrą remiantis verslo aljansas “Langas į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, “Vilniaus bankas”, “Sonex”, ir “Alna”. Prie aljanso veiklos steigiant viešuosius interneto centrus prisidėjo LR Vidaus reikalų ministerija. Didieji aljanso partneriai - SAMPO bankas ir pasaulinė kompanija MOTOROLA. Projekto partneriai yra audito paslaugas teikianti firma “Deloitte & Touche”, advokatų kontora “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei ryšių su visuomene agentūra “DDB&Co. ir Katkevičius”.