Facebook

Twitter

Jiezne duris atveria “Langas į ateitį” interneto centras

Jieznas, gruodžio 11 d. Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” kartu su labdaros ir paramos fondu “Jiezno vaikai” atidarė viešąjį interneto centrą. Šis centras, kuriame lankytojai galės nemokamai naudotis internetu, veikia Jiezno vaikų globos namuose.

Naująjį “Langas į ateitį” interneto centrų plėtros etapą aljansas vykdo kartu su Vidaus reikalų ministerija. Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su LR Vidaus reikalų ministerija 2003 metais interneto centrų steigimo projektas plėtojamas dar didesniais mastais, ir bendromis verslo bei valstybės pastangomis šalies žmonėms bus suteikta dar daugiau galimybių nemokamai naudotis internetu. Kartu su VRM, projektui skyrusia 1 mln. litų, šiemet Lietuvoje bus atidaryta dar 100 viešųjų interneto centrų.

Jiezne įkurtame interneto centre globos namų vaikai ir Jiezno gyventojai galės naudotis 3 kompiuteriais.

Naujojo interneto centro atidaryme dalyvavo Jiezno seniūnas, globos namų vadovai ir gyventojai, fondo “Jiezno vaikai” vadovai, VRM atstovai ir aljanso „Langas į ateitį“ atstovai.

Aljanso “Langas į ateitį” Lietuvoje įkurti viešieji interneto centrai Lietuvoje suteikia galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

„Interneto centras bus puiki galimybė globos namų vaikams ir miestelio žmonėms bendrauti su pasauliu. Ypatingą svarbą šis interneto centras turės vaikams – elektroniniu paštu jie galės bendrauti su savo bendraamžiais, mokytis rinkti informaciją ir semtis žinių. Labai svarbu vaikams sudaryti tokią galimybę ir skatinti juos lavintis. Niekas nepaveiks vaikų ateities taip, kaip ją paveikti gali įgytos žinios, perskaitytos knygos, išmoktos kalbos, suformuotas atsakingas požiūris į gyvenimą ir taip įgautas pasitikėjimas savo jėgomis. Todėl laikydamiesi svarbiausio fondo veiklos tikslo – švietimo – ir ėmėmės iniciatyvos Jiezno vaikų globos namuose įsteigti interneto centrą”, - sakė labdaros ir paramos fondo “Jiezno vaikai” direktorė Snieguolė Kirijanovienė.

Pasak jos, internetas ir elektroninis paštas suteiks naujų galimybių vaikams pažinti pasaulį, svajoti, kurti, motyvuos juos geriau mokytis.

 „Jiezno interneto centras yra ypatingai svarbus visame mūsų projekte. Nes čia mes galim didžiuotis pasiekę ir dar vieno savo tikslo – į aljanso veiklą įtraukti ir vietos savivaldą, ir naujus partnerius, kuriems rūpi konkrečios Lietuvos vietovės gyvenimas. Fondo “Jiezno vaikai” iniciatyva steigiant interneto centrą ir vėliau jį išlaikant yra puikiausias tokio bendradarbiavimo pavyzdys. Labai džiaugiamės, kad Jieznas taip pat turės interneto centrą, kuriame miestelio ir aplinkinių vietovių gyventojai galės nemokamai prieiti prie internete esančios informacijos“, - sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė Lietuvos ir užsienio bendrovės: “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, Vilniaus bankas, “Sonex”, “Alna”, SAMPO bankas, MOTOROLA, “Lietuvos rytas”. Aljanso nare tapo ir šalies Vidaus reikalų ministerija. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.