Facebook

Twitter

“Lango į ateitį” projektas parodė, kad vis daugiau gyventojų nori išmokti naudotis internetu

Vilnius, gruodžio 15 d. Jau antrus metus sėkmingai veikiantis verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” šiemet daugiausia dėmesio skyrė naudojimosi internetu mokymams. Pernai pagrindinė aljanso užduotis buvo nemokamų viešųjų interneto centrų steigimas.

“Remiantis šių metų pavasarį atliktu tyrimu, Lietuvoje buvo apie 2 mln. suaugusiųjų, iki šiol nesinaudojusių internetu. Mūsų tikslas ir yra padaryti, kad šis skaičius gerokai sumažėtų. Todėl suvienydami privačias, centrinės ir vietinės valdžios bei užsienio fondų lėšas sieksime, kad šalyje būtų įsteigta 1 tūkst. viešųjų interneto centrų. Bendromis pastangomis Lietuvoje tikimės pasiekti kompiuterinio raštingumo proveržį – tam interneto pradmenų būtina apmokyti 15 proc. Lietuvos gyventojų, niekada nesinaudojusių internetu”, - sakė aljanso “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė.

Ji paminėjo, kad šiemet kartu su VRM toliau buvo plėtojamas ir interneto centrų steigimo projektas. Pagal šį projektą šiemet bus įsteigta dar 100 nemokamų interneto centrų visoje Lietuvoje.

Pasak direktorės, šių metų pavasarį pradėti visuomenės mokymai naudotis internetu sulaukė didelio pasisekimo. Projekto tikslas buvo pirmajame mokymų etape suteikti galimybę 20 tūkst. žmonių nemokamai įgyti pradinių interneto vartojimo įgūdžių. Gruodžio viduryje interneto pradmenų kursus jau buvo aplankę 20 000 gyventojai.

Beveik du trečdaliai dalyvavusių mokymuose yra nuo 35 iki 60 metų, 80 proc. jų sudarė moterys. Daugiau kaip pusė kursų dalyvių turi aukštąjį išsilavinimą. Populiariausia besimokančiųjų profesija – pedagogai. Kas dešimtas panorėjęs išmokti naudotis internetu – bedarbis. Mažiausiai kursuose dalyvavo pensininkų – 2,45 proc., namų šeimininkių – 3.83 proc.

Dauguma besimokiusiųjų kursus įvertino labai gerai. Net 99,41 proc. rekomenduotų juos kitiems. Tokia sėkmė, pasak L.Križinauskienės, rodo, kad projekto įgyvendinimas vyksta teisinga kryptimi.

Aljanso direktorė teigė, kad šiemet itin didelio dėmesio sulaukta ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio žiniasklaidos. “Aljansas atstovauja moderniems Lietuvos IT rinkos projektams, projekto rezultatais nuolat domisi ES komisija, “eEurope” taryba ir kitos Europos Sąjungos struktūros. Taigi sulaukdami tokio didelio dėmesio mes neabejotinai prisidedame prie Lietuvos kaip modernios valstybės įvaizdžio diegimo pasaulyje”, - teigė Loreta Križinauskienė.

Informacinės visuomenės plėtrą remiantis verslo aljansas “Langas į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo siekis – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, “Vilniaus bankas”, “Sonex grupė” ir “Alna”. 2003 m. pradžioje prie aljanso veiklos prisidėjo ir Vidaus reikalų ministerija. Aljanso didieji partneriai – SAMPO bankas, MOTOROLA ir “Lietuvos rytas”. Projekto partneriai yra audito paslaugas teikianti firma “Deloitte & Touche”, advokatų kontora “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei ryšių su visuomene agentūra “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.