Facebook

Twitter

“Langas į ateitį” atidaro interneto centrus Ignalinos rajone

Ignalina, gruodžio 23 d. Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį”, kartu su LR Vidaus reikalų ministerija tęsdamas viešųjų interneto centrų steigimo darbus, Ignalinos rajone atidaro 3 viešuosius interneto centrus. Šie centrai, kuriame lankytojai galės nemokamai naudotis internetu, veiks Dūkšto viešojoje bibliotekoje, Kaniukų kaimo jaunimo klube ir Ignalinos pašte, Laisvės g. 64.

Naująjį “Langas į ateitį” interneto centrų plėtros etapą aljansas vykdo kartu su Vidaus reikalų ministerija. Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su LR Vidaus reikalų ministerija 2003 metais interneto centrų steigimo projektas plėtojamas dar didesniais mastais, ir bendromis verslo bei valstybės pastangomis šalies žmonėms bus suteikta dar daugiau galimybių nemokamai naudotis internetu. Kartu su VRM, projektui skyrusia 1 mln. litų, šiemet Lietuvoje bus atidaryta dar 100 viešųjų interneto centrų.

Ignalinos rajone įkurtuose interneto centruose veiks po 2 kompiuterius, čia suteikiamas ir interneto ryšys.

Aljanso “Langas į ateitį” Lietuvoje įkurti viešieji interneto centrai Lietuvoje suteikia galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

 „Ignalinos rajone mes galim didžiuotis pasiekę ypatingo savo tikslo – į aljanso veiklą įtraukti ir vietos savivaldą, ir naujus partnerius, kuriems rūpi konkrečios Lietuvos vietovės gyvenimas. Pašto iniciatyva steigiant interneto centrą ir vėliau jį išlaikant yra puikiausias tokio bendradarbiavimo pavyzdys. Labai džiaugiamės, kad Ignalinos rajone veiks jau net 4 interneto centrai – pernai interneto centras įsteigtas Didžiasalio seniūnijoje, kur miestelių ir aplinkinių vietovių gyventojai galės nemokamai prieiti prie internete esančios informacijos“, - sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė Lietuvos ir užsienio bendrovės: “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, Vilniaus bankas, “Sonex”, “Alna”, SAMPO bankas, MOTOROLA, “Lietuvos rytas”. Aljanso nare tapo ir šalies Vidaus reikalų ministerija. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.