Facebook

Twitter

“Langas į ateitį” toliau plečia interneto centrus Panevėžyje

Panevėžys, sausio 7 d. Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį”, kartu su LR Vidaus reikalų ministerija tęsdamas viešųjų interneto centrų steigimo darbus, Panevėžyje ir Panevėžio rajone toliau steigia viešuosius interneto centrus ir įkuria dar 4 vietas, kur gyventojai galės nemokamai naudotis internetu.

Iki šiol panevėžiečiai internetu galėjo naudotis 4 centruose: Savivaldybės viešojoje bibliotekoje Parko g. 37, Savivaldybės viešojoje bibliotekoje Smėlynės g. 49, kultūros centre "Garsas" Respublikos g. 40 ir Panevėžio rajone, Krekenavoje, įsikūrusioje savivaldybės viešojoje bibliotekoje Birutės a. 6.

Naujieji “Langas į ateitį” centrai įsikūrė Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vasario 16-sios 10, Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Nemunog. 76, Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Statybininkų g. 56-57, Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Dembavoje, Veteranų g. 1.

Naująjį “Langas į ateitį” interneto centrų plėtros etapą aljansas vykdo kartu su Vidaus reikalų ministerija. Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su LR Vidaus reikalų ministerija 2003 metais interneto centrų steigimo projektas plėtojamas dar didesniais mastais, ir bendromis verslo bei valstybės pastangomis šalies žmonėms bus suteikta dar daugiau galimybių nemokamai naudotis internetu. Kartu su VRM, projektui skyrusia 1 mln. litų, šiemet Lietuvoje bus atidaryta dar 100 viešųjų interneto centrų.

Panevėžio mieste ir rajone įkurtuose interneto centruose veiks po 2 arba 3 kompiuterius, čia suteikiamas ir interneto ryšys.

Aljanso “Langas į ateitį” Lietuvoje įkurti viešieji interneto centrai Lietuvoje suteikia galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

„Panevėžyje mes galim didžiuotis pasiekę ypatingo savo tikslo – į aljanso veiklą įtraukti ir vietos savivaldą, ir naujus partnerius, kuriems rūpi konkrečios Lietuvos vietovės gyvenimas. Intensyvi interneto centrų plėtra Panevėžyje ir sėkmingas jau įsteigtų centrų darbas liudija ir apie rajono poreikį naudotis naujausiomis žiniomis, ir apie žmonių iniciatyvumą. Labai džiaugiamės, kad Panevėžyje ir jo rajone veiks jau net 8 interneto centrai“, - sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė Lietuvos ir užsienio bendrovės: “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, Vilniaus bankas, “Sonex”, “Alna”, SAMPO bankas, MOTOROLA, “Lietuvos rytas”. Aljanso nare tapo ir šalies Vidaus reikalų ministerija. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.