Facebook

Twitter

Prie aljanso “Langas į ateitį” veiklos prisijungė Lietuvos paštas

Pabradė, sausio 8 d.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” sulaukia vis daugiau dėmesio iš įvairių Lietuvos institucijų – į aljanso veiklą įsijungė ir VĮ Lietuvos paštas. Dešimtyje Lietuvos pašto skyrių pradėjo veikti viešieji interneto centrai.

“Dešimt interneto centrų Lietuvos pašto skyriuose veikti pradėjo prieš pat Kalėdas. Mes puikiai suprantame šio projekto reikšmę Lietuvos ateičiai, todėl labai atsakingai ruošiamės dalyvauti “Langas į ateitį” projekte ir esame pasiryžę vykdyti visus prisiimtus įsipareigojimus – paskyrėme patalpas, suradome ir apmokėme žmones, kurie šiandien dirba interneto centruose”, - sakė Lietuvos pašto generalinis direktorius Jonas Šalavėjus.

Viešieji interneto centrai veikia pašto skyriuose Simne, Ignalinoje, Joniškyje, Smalininkuose, Veisiejuose, Lukšiuose, Švenčionėliuose, Pabradėje, Vilkaviškyje ir Pasvalio rajone.

Naująjį “Langas į ateitį” interneto centrų plėtros etapą aljansas vykdo kartu su Vidaus reikalų ministerija. Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su LR Vidaus reikalų ministerija 2003 metais interneto centrų steigimo projektas plėtojamas dar didesniais mastais, ir bendromis verslo bei valstybės pastangomis šalies žmonėms bus suteikta dar daugiau galimybių nemokamai naudotis internetu. Kartu su VRM, projektui skyrusia 1 mln. litų, šiemet Lietuvoje bus atidaryta dar 100 viešųjų interneto centrų.

Aljanso “Langas į ateitį” Lietuvoje įkurti viešieji interneto centrai Lietuvoje suteikia galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

„Džiugu, kad į mūsų veiklą įsitraukė ir “Lietuvos paštas” – šios valstybės įmonės indėlis aljansui išties didelis. Tai struktūra, turinti puikiai išplėtotą tinklą ir skyrius visoje šalyje, todėl su “Lietuvos pašto” pagalba mes galime steigti nemokamus interneto centrus net ir atokesniuose bei mažesniuose Lietuvos miesteliuose“, - sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė Lietuvos ir užsienio bendrovės: “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, Vilniaus bankas, “Sonex”, “Alna”, SAMPO bankas, MOTOROLA, “Lietuvos rytas”. Aljanso nare tapo ir šalies Vidaus reikalų ministerija. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.