Facebook

Twitter

“Langas į ateitį” plečia interneto centrus Prienų rajone

Prienų raj., vasario 27 d.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį”, kartu su LR Vidaus reikalų ministerija tęsdamas 2003 m. viešųjų interneto centrų steigimo darbus, toliau atidaro viešuosius interneto centrus , apie tai viešai skelbdamas vietiniams gyventojams.

Naująjį “Langas į ateitį” interneto centrų plėtros etapą aljansas vykdo kartu su Vidaus reikalų ministerija. Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su LR Vidaus reikalų ministerija 2003 metais interneto centrų steigimo projektas buvo plėtojamas dar didesniais mastais, ir bendromis verslo bei valstybės pastangomis šalies žmonėms suteikta dar daugiau galimybių nemokamai naudotis internetu. Kartu su VRM iki 2004 m. pradžios Lietuvoje finansuota dar 100 viešųjų interneto centrų, taigi iš viso Lietuvoje veikia jau 172 “Langas į ateitį” interneto centrai.

Vasario 27 d. įkurtas dar vienas interneto centras Prienų rajone, Veiveriuose. Viešojo interneto centro steigimo paraišką aljansui pateikė Veiverių seniūnijos bendruomenės centras. Patalpų viešajam interneto centrui suteikimas Prienų raj. viešosios bibliotekos Veiverių filialo patalpose suderintas su Prienų raj. savivaldybe. Veiverių bibliotekoje esančiame centre gyventojai galės nemokamai naudotis 2 kompiuteriais ir internetu.

Iki šiol Prienų rajono gyventojai internetu galėjo naudotis interneto centruose, įkurtuose Prienų raj. esančiuose Jiezno vaikų globos namuose ir Prienų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, įsikūrusioje Prienuose, Kauno g. 2a.

Interneto centro Veiveriuose atidaryme dalyvavo Lietuvos VRM viceministras Zigmantas Kazakevičius, Prienų rajono savivaldybės vadovai, bibliotekos darbuotojai, aljanso “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė, Veiverių bendruomenės atstovai..

Aljanso “Langas į ateitį” Lietuvoje įkurti viešieji interneto centrai Lietuvoje suteikia galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

 „Prieniškiai labai laukia naujųjų interneto centrų, kurie jiems suteiks galimybę greitai gauti visą jiems reikalingą informaciją. Iki šiol vienoje iš mūsų bibliotekų veikiantis “Langas į ateitį” interneto centras vos tik atidarytas tapo labai populiarus ir sutraukia didelius būrius įvairaus amžiaus lankytojų. Intensyvi interneto centrų plėtra Prienų rajone ir sėkmingas jau įsteigtų centrų darbas liudija ir apie rajono poreikį naudotis naujausiomis technologijomis, ir apie žmonių iniciatyvumą. Labai džiaugiamės, kad Prienuose ir Prienų rajone veiks jau 3 interneto centrai“, - sakė Prienų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė Lietuvos ir užsienio bendrovės: “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, Vilniaus bankas, “Sonex”, “Alna”, SAMPO bankas, MOTOROLA, “Lietuvos rytas”. Aljanso nare tapo ir šalies Vidaus reikalų ministerija. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.