Facebook

Twitter

Žinias apie “Langas į ateitį” interneto centrus gyventojams pradeda teikti informacijos tarnyba

Vilnius, kovo 31 d.

Nuo šiol visi šalies gyventojai informaciją apie “Langas į ateitį” interneto centrus galės gauti “Lintel” informacinės tarnybos telefonu 118.

Šiuo metu Lietuvoje veikia jau 172 interneto centrai, kuriuose gyventojai gali nemokamai naudotis internetu.

“Siekiame, kad mūsų įkurti centrai būtų prieinami kuo platesniam žmonių ratui, todėl pasiūlėme dar vieną būdą informuoti apie “Langas į ateitį” centrus. Nuo šiol paskambinus telefonu 118 galima bus sužinoti artimiausio interneto centro adresą, telefoną ir įstaigos, kurioje centras įkurtas, pavadinimą”, - apie naujas galimybes pasakojo “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė.

Pasak jos, šiuo metu interneto centrų, įkurtų visoje Lietuvoje, adresus galima rasti “Langas į ateitį” interneto svetainėje www.langasiateiti.lt. Apie centrus informuoja ir specialios iškabos ant pastatų, kuriuose įkurti viešieji interneto centrai. Šiuo metu 172 interneto taškai veikia seniūnijose, bibliotekose, muziejuose, bendruomenės centruose, paštuose, prekybos tinklo SIMAS taškuose, ligoninėse ir t.t.

L.Križinauskienė teigia, kad informacija apie “Langas į ateitį” centrus telefonu 118 paskatins atrasti internetą ir tuos Lietuvos gyventojus, kurie iki šiol apie galimybę nemokamai naudotis internetu nežinojo arba neturėjo informacijos apie artimiausius taškus.

Pagal turimus duomenis, interneto centrus, priklausomai nuo gyvenvietės dydžio, aplanko nuo 200 iki 1000 žmonių per mėnesį.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė Lietuvos ir užsienio bendrovės: “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, Vilniaus bankas, “Sonex”, “Alna”, SAMPO bankas, MOTOROLA, “Lietuvos rytas”. Aljanso nare tapo ir šalies Vidaus reikalų ministerija. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.