Facebook

Twitter

Aljansas “Langas į ateitį” antrąjį gimtadienį švenčia visi Lietuvos viešojo interneto centrai

Vilnius, gegužės 10 d. Aljansas “Langas į ateitį” mini antruosius savo veiklos metus. Ta proga Vilniuje yra rengiama pirmoji visos Lietuvos viešųjų interneto centrų darbuotojų konferencija, kurioje bus diskutuojama, kaip viešuosius interneto centrus labiau įtraukti į bendruomenės gyvenimą, kelti jos žmonių gyvenimo kokybę.

Aljansas “Langas į ateitį” Lietuvoje šiuo metu yra įkūręs 172 viešuosius interneto centrus, kuriuose žmonės gali naudotis internetu nemokamai. Ateityje ketinama ir toliau plėsti šį tinklą.

Pasak “Langas į ateitį” direktorės Loretos Križinauskienės, interneto centrų kūrimas buvo svarbiausias uždavinys pirmaisiais veiklos metais. Po pirmojo gimtadienio “Langas į ateitį” pradėjo naują projektą – visuomenės mokymus naudotis internetu. Pradinius interneto vartojimo įgūdžius per šią iniciatyvą nemokamai jau įgijo 20 tūkst. šalies gyventojų.

“Tretieji aljanso veiklos metai pradedami su naujuoju partneriu, kurio įsijungimas ypač svarbus vykdant šių metų elektroninio turinio projektus bei tobulinant viešųjų interneto centrų darbą, suteikiant centrų lankytojams galimybes naudotis platesniu ratu internete esančių paslaugų bei mokant juos jomis naudotis. Kartu su viešųjų interneto centrų darbuotojais šiandieninėje konferencijoje aptarsime visuomenės, t.y. viešųjų interneto centrų lankytojų didėjančius poreikius ir jau pradėsime kurti bei diegti visuomenei naudingą e-turinį, t.y. e-paslaugas bei e-mokymo kursus”, - sakė L.Križinauskienė.

Įgyvendinti šiuos užsibrėžtus uždavinius “Langui į ateitį” padės naujasis aljanso didysis partneris korporacija “Microsoft”.

 “Įsitraukdami į šį unikalų visuomeninį projektą, mes suteiksime “Windows” operacinės sistemos licencijas, “Office” biuro programų paketus bei kitą programinę įrangą visiems viešiesiems interneto prieigos taškams. Tikimės, kad tai tik sėkmingo “Microsoft” dalyvavimo “Langas į ateitį” veikloje pradžia, ir ateityje mes drauge įgyvendinsime daugiau šio aljanso projektų “, - sakė “Microsoft” Baltijos regiono generalinis direktorius Torben Andersen (Torbenas Andersenas).

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė Lietuvos ir užsienio bendrovės: “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, Vilniaus bankas, “Sonex”, “Alna”, SAMPO bankas, MOTOROLA, “Lietuvos rytas”. Aljanso nare tapo ir šalies Vidaus reikalų ministerija. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.