Facebook

Twitter

“Langas į ateitį” interneto centrą Giedraičiuose įkūrė JAV lietuviai

Giedraičiai, liepos 9 d. Aljanso “Langas į ateitį” iniciatyvą steigiant viešuosius interneto centrus parėmė JAV gyventojai – pono Stephen.Sarnoff ir dr.Daiva R.Bajorunas šeima. Jie finansavo viešojo interneto centro įsteigimą Giedraičiuose (Molėtų raj.), viešojoje bibliotekoje. Šis interneto centras yra pirmasis Lietuvoje interneto centras, finansuojamas privačių asmenų. Vykdant šį projektą aktyviai prisidėjo Lietuvos ambasadorius JAV Vydaugas Ušackas.

Aljansas “Langas į ateitį” Lietuvoje šiuo metu yra įkūręs 172 viešuosius interneto centrus, kuriuose žmonės gali naudotis internetu nemokamai.

Pasak “Langas į ateitį” direktorės Loretos Križinauskienės, toks unikalus Lietuvai žingsnis, kai investuojama į savo gimtinės gyventojų ateitį, sulaukia didžiulės pagarbos ir pačių šilčiausių aljanso “Langas į ateitį” įkūrėjų ir Giedraičių gyventojų žodžių.

“Užsienio lietuvių pastangos padėti Lietuvos žmonėms gauti daugiau žinių, bendrauti su pasauliu ir kurti geresnę rytdieną turėtų tapti labai puikiu pavyzdžiu ir mūsų šalies verslininkams, - sakė aljanso “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė. – Steigiant šį centrą mums labai talkino ir Lietuvos ambasada JAV bei ambasadorius Vygaudas Ušackas, taigi šis centras tapo beveik valstybinio lygio projektu.”

Centro steigėjų – p. Sarnoff ir dr.Bajorunas - garbei Giedraičių interneto centre bus atidengta ir atminimo lenta.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė Lietuvos ir užsienio bendrovės: “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, Vilniaus bankas, “Sonex”, “Alna”, SAMPO bankas, MOTOROLA, “Lietuvos rytas”. Aljanso nare tapo ir šalies Vidaus reikalų ministerija. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.