Facebook

Twitter

“Langas į ateitį” interneto centruose – mokomosios knygelės apie internetą

Vilnius, rugpjūčio 2 d. Verslo įmonių aljanso, sukurto informacinės visuomenės plėtrai, “Langas į ateitį” viešuosiuose interneto centruose nemokamai dalinamos knygutės apie internetą “Atverk duris internetui”. Knygelę sukūrė ir išleido bendrovė “Lietuvos telekomas”.

Patraukli ir lengvai suprantama mokomoji knygutė skirta pradedantiesiems interneto vartotojams bei tiems, kurie nieko nežino apie internetą, jo naudojimą ir galimybes darbe, laisvalaikiu ir kasdieniame gyvenime.

“Atverk duris internetui” tikslas – akivaizdžiai parodyti, kad internetas gali būti naudingas kiekvienam. Čia pateikiamos dešimtys gyvenimiškų situacijų, kuriose greitai ir efektyviai pagelbės naudojimasis internetu. Šalia klausimų ir problemų knygelėje spausdinami interneto svetainių adresai, kurie gali pagelbėti konkrečioje situacijoje. Knygutės bus tiesiog padėtos prie kompiuterių, kad tai, ką perskaitę, interneto centrų lankytojai galėtų iškart išbandyti praktiškai. Ją rasti galima 173 “Lango į ateitį” interneto centruose.

Pasak aljanso “Langas į ateitį” direktorės Loretos Križinauskienė, mokomoji knygutė apie internetą pratęsė praėjusiųjų metų pavasarį aljanso pradėtus visuomenės mokymus, kurie suteikė galimybę 20 tūkst. žmonių nemokami įgyti pradinių interneto vartojimo įgūdžių.

“Ši vieno iš aljanso steigėjų “Lietuvos telekomo” iniciatyva puikiai dera su viso aljanso keliama užduotimi – skatinti informacinės visuomenės plėtrą. Steigdami viešuosius interneto centrus, mes lygiagrečiai atliekame mokomąjį darybą. Knygelė “Atverk duris internetui” papildė ir dar labiau sustiprino šią mūsų veiklos sritį. Mokytis naudotis internetu, gilinti įgūdžius šiandien galima ir itin patogiu ir paprastu būdu – vartant šią paprastą ir įdomią knygutę”, - sakė L. Križinauskienė.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė Lietuvos ir užsienio bendrovės: “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, Vilniaus bankas, “Sonex”, “Alna”, SAMPO bankas, MOTOROLA, “Lietuvos rytas”. Aljanso nare tapo ir šalies Vidaus reikalų ministerija. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.