Facebook

Twitter

“Langas į ateitį” veiklą parodoje INFOBALT pristatys interneto centrų atstovai iš visos Lietuvos

Vilnius, spalio 20 d. Aljansas “Langas į ateitį” šių metų parodoje “Infobalt” savo veiklą pristato netradiciniu būdu – aljanso stende visą parodos laiką pakaitomis apie savo interneto centrus, projektus, nuveiktus darbus pasakos įvairių “Langas į ateitį” interneto centrų atstovai.

“Infobalt” stende bus įrengtas “Langas į ateitį” interneto centras – čia, kaip ir tikrajame centre, lankytojai galės pasinaudoti internetu, jiems bus pristatytos paslaugos, kurias teikia vienas ar kitas viešasis interneto centras Lietuvoje.

“Infobalt” parodoje viešės Kėdainių raj., Jiezno, Panevėžio raj., Grigiškių, Bartninkų kaimo ir Varnių interneto centrų darbuotojai.

Aljansas “Langas į ateitį” Lietuvoje šiuo metu yra įkūręs 175 viešuosius interneto centrus, kuriuose žmonės gali naudotis internetu nemokamai.

Pasak “Langas į ateitį” direktorės Loretos Križinauskienės, šiemet aljansas nusprendė pasikviesti į parodą tuos žmonės, kurie kasdien dirba aljanso įsteigtuose centruose, plėtoja jų veiklą, bendrauja su žmonėmis, moko juos naudotis internetu ir todėl geriausiai žino tikrąją Lietuvos padėtį.

“Norime, kad parodos lankytojai iš pirmųjų lūpų išgirstų, kaip “Langui į ateitį” sekasi Lietuvoje auginti interneto vartotojų skaičių ir kokie yra tikrieji žmonių poreikiai., - sakė aljanso “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė. – Be to, tai yra puiki proga parodyti, kaip neretai užtenka žmonėms suteikti tik galimybę – ir toliau veiklą jie plėtoja patys. Parodoje atvykę “Langas į ateitį” interneto centrų atstovai papasakos apie daugybę įdomių projektų ir veiklos krypčių, kurias jie yra išplėtoję.”

Į parodą atvykstantis Varnių Žemaičių vyskupystės muziejaus direktorius Antanas Ivinskis teigė, kad interneto centras padėjo ne tik patraukti žmones naudotis internetu, jis sugrąžino jaunus lankytojus ir į muziejų.

A.Ivinskis pasakojo apie labai plačiai išplėtotą interneto centro veiklą, tačiau pabrėžė vykdantis ir atskirus švietėjiškus projektus net atskiroms žmonių grupėms pagal jų interesus.

“Stengiamės religinę bendruomenę supažindinti su interneto galimybėmis. Tai labai žingeidūs žmonės, kuriems padedame atrasti, kad internete galima rasti daug jiems svarbios informacijos – nuo Vatikano puslapio iki pasaulinių muziejų kolekcijų”, - apie naujas galimybes pasakojo muziejaus direktorius.

Jo teigimu, interneto centras, įsikūręs šalia muziejaus, sukuria labai įdomų ir naudingą kultūros ir informacijos centro derinį, kur abi institucijos papildo vieną kitą vis naujomis galimybėmis.

Apie dar įvairesnius interneto panaudojimo projektus, skirtus visuomenei šviesti ir lavinti, “Langas į ateitį” stende pasakos vis kiti aljanso įsteigtų centrų atstovai.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė Lietuvos ir užsienio bendrovės: “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, Vilniaus bankas, “Sonex”, “Alna”, SAMPO bankas, MOTOROLA, “Lietuvos rytas”. Aljanso nare tapo ir šalies Vidaus reikalų ministerija. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.