Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“- jau ir Sasnavoje

Sasnava, Marijampolės apskritis, lapkričio 26 diena. Sostinės medikai skyrė lėšų naujam aljanso “Langas į ateitį” viešojo interneto centro steigimui Sasnavos miestelyje, esančiame netoli Marijampolės.

Tai jau 175-as interneto centras Lietuvoje, atidarytas su aljanso pagalba. Visuose „Langas į ateitį“ centruose žmonės gali naudotis internetu nemokamai.

Kaip sakė Sasnavos parapijos klebonas Arvydas Liepa, miestelio gyventojai jau seniai pageidavo turėti galimybę naudotis internetu. Šiais metais klebonas kreipėsi pagalbos į sveikatos apsaugos ministrą Juozą Oleką. Šis paragino verslininkus paaukoti lėšų kilniam tikslui.

Kol parapijos namuose vyksta remontas, Interneto centras bus įrengtas Sasnavos bibliotekos patalpose, o juo galės naudotis visi miestelio gyventojai.

Pasak aljanso „Langas į ateitį“ direktorės Loretos Križinauskienės, džiugu yra tai, kad vis dažniau iniciatyva dėl interneto centrų steigimo mažesniuose miesteliuose ateina iš verslininkų, politikų.

„Malonu, kad aljanso idėją - plėsti modernių technologijų vartojimą visoje Lietuvoje, didinti kompiuterinį raštingumą, paremia vis daugiau žmonių“, - teigė L.Križinauskienė.

Kaip sakė ministras Juozas Olekas, bendradarbiauti su aljansu „Langas į ateitį“ pradėta neatsitiktinai. „Pasirašiau susitarimą su Marijampolės apskrities kaimo bendruomenėmis dėl pagalbos plečiant interneto tinklą. Tad, manau, darbas Marijampolės apskrityje dar tik prasideda“, - sakė J.Olekas.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė Lietuvos ir užsienio bendrovės: “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, Vilniaus bankas, “Sonex”, “Alna”, SAMPO bankas, MOTOROLA, “Lietuvos rytas”. Aljanso nare tapo ir šalies Vidaus reikalų ministerija. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.