Facebook

Twitter

“Langas į ateitį” ir „Lietuvos telekomas“ suteiks galimybę nemokamai išbandyti internetą

Vilnius, gruodžio 15 d. Aljansas “Langas į ateitį”, skatindamas Lietuvos gyventojus naudotis internetu, pradeda vykdyti projektą “Atviras langas”. Projekto “Atviras langas” autorius – “Lietuvos telekomas” - suteikia būdą namuose nemokamai išbandyti internetą ir tiesiai iš namų pasiekti aktualią informaciją bei naudotis elektroninėmis paslaugomis.

“Manome, kad šis projektas Lietuvos gyventojams atveria dar platesnes galimybes naudotis internetu. Norime paskatinti žmones išbandyti informacines interneto galimybes. Todėl naudotojams parengtas specialus interneto svetainių, kuriose galima lankytis nemokamai, rinkinys, - apie projekto esmę pasakojo “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė. - Sąraše surinktos svetainės, kuriose pateikta pati aktualiausia informacija, čia pasinaudoti elektroninėmis valstybinių institucijų ir verslo įmonių paslaugomis. Į šį specialiai parengtą sąrašą įtraukti įvairių valstybinių institucijų, informacinių interneto vartų, bankų, telekomunikacijų paslaugų tiekėjų ir kiti interneto puslapiai.”

“Langas į ateitį” direktorė teigė, kad paslaugos “Atviras langas” naudotojai galės tiesiai iš namų sužinoti naujausias žinias, atlikti piniginius pervedimus iš savo banko sąskaitų, mokėti už komunalines, telekomunikacijų paslaugas internetu, pasinaudoti viešosiomis paslaugomis – užpildyti ir išsiųsti prašymus pakeisti senojo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą, skirti transporto išlaidų kompensaciją, senatvės arba invalidumo pensiją, našlių arba našlaičių pensiją, motinystės ar motinystės (tėvystės) pašalpą ar ligos pašalpą, gauti informaciją apie laisvas darbo vietas teritorinėse darbo biržose, archyvinių dokumentų gavimą ir pan.

Pasak „Lietuvos telekomo“ generalinio direktoriaus patarėjo strateginiams projektams Jono Ūso, šio projekto tikslas – padėti Lietuvos žmonėms atrasti, kad internetas yra neišsemiamas informacijos ir įvairių paslaugų šaltinis. „Šį projektą pirmiausiai orientuojame į naujus interneto vartotojus, padedame jiems žengti pirmuosius žingsnius internete, paremiame jų siekį peržengti informacinės atskirties barjerą“, – teigia J.Ūsas

L.Križinauskienė teigė, kad naująjį projektą sukurti paskatino statistinė informacija, kad tarp namų ūkių, kurių mėnesinės piniginės pajamos viršijo 1000 litų, asmeninį kompiuterį turėjo 47 procentai, internetą – 23 procentai namų ūkių. Pagrindinė priežastis, kodėl nesinaudojama internetu, nurodoma – kaina. Kita svarbi priežastis – didelė dalis namų ūkių turinčių kompiuterius, nemato poreikio (naudos) turėti internetą.

“Taigi kurdami “Atvirą langą” siekėme, kad šios paslaugos naudotojai gautų visas galimybes susipažinti su internetu – tai bus pirmieji žingsniai link jo”, - sakė L.Križinauskienė.

Norintiems naudotis “Atviro lango” paslauga reikės namuose turėti kompiuterį, fiksuoto telefono liniją ir modemą, kuris leistų prisijungti prie interneto “dial-up” būdu. Instrukciją, kaip pradėti naudotis paslauga, būsimieji vartotojai ras “Langas į ateitį” interneto svetainėje (www.langasiateiti.lt) arba galės pasiteirauti nemokamu telefonu 1525. “Langas į ateitį” svetainėje pateiktas ir šiame projekte naudotinas daugiau kaip šimto interneto svetainių sąrašas.

Aljansas “Langas į ateitį” tiki, kad šis projektas padės visiems, namuose turintiems kompiuterį, tačiau dar nesinaudojantiems internetu, pajusti tikrąjį pasaulinio tinklo galimybių skonį.

Projektas “Atviras langas” tęsis visus 2005 metus.