Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ savo tikslų sieks kartu su Leonardo da Vinči programos fondu

Vilnius, birželio 6 d. Informacinės visuomenės plėtrą skatinantis privačių organizacijų ir valstybės institucijų aljansas „Langas į ateitį“ bendradarbiaus su Europos Sąjungos Leonardo da Vinči programos koordinavimo paramos fondu. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė aljanso direktorė Loreta Križinauskienė ir fondo vadovė Birutė Miškinienė.

Sutartimi įsipareigota teikti naudingą informaciją viešųjų interneto centrų darbuotojams bei kartu rengti renginius, organizuoti atskirus mokymus, kuriais siekiama skatinti centrų lankytojus naudotis elektroninėmis paslaugomis,drauge kurti priemones, padėsiančias Lietuvos gyventojams geriau atskleisti savo kvalifikaciją bei sugebėjimus, suteikti reikiamą informaciją siekiantiems įsigyti „Europass CV“ ir „Europass“ kalbų pasą.

„Europass CV yra vieninga, standartizuota gyvenimo aprašo (CV) forma visoje Europoje. Tai asmeninis dokumentas, kurį galima užsipildyti internete pagal pateiktą šabloną. „Europass“ kalbų pase pateikiami išsamūs duomenys apie kalbų mokėjimą, nes dokumente įvertinamos kalbos žinios, įgytos ir formaliojo, ir neformaliojo mokymosi būdu. Šie dokumentai labai naudingi siekiantiems įsidarbinti ar mokytis kitose Europos valstybėse“, - sakė B.Miškinienė.

„Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė tikino, kad bendradarbiavimas su Leonardo da Vinči programos paramos fondu puikiai atitinka aljanso išsikeltus naujus tikslus – pildyti interneto turinį visuomenei reikalingomis ir naudingomis paslaugomis, skatinti mokymąsi ir naudotis informacinių technologijų teikiamais privalumais bei galimybėmis.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė Lietuvos ir užsienio bendrovės: “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansabankas”, Vilniaus bankas, “Sonex grupė”, “Alna”, SAMPO bankas, MOTOROLA, “Lietuvos rytas”. Aljanso nare tapo ir šalies Vidaus reikalų ministerija. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai/LAWIN” bei “PR Service”.

“Langas į ateitį”, kurio misiją remia aukščiausi šalies vadovai, savivaldybės, visuomenė., susilaukė tarptautinių organizacijų įvertinimų kaip vienas sėkmingiausių verslo, valdžios ir savivaldų bendradarbiavimo projektų. Suvienijus šalies verslo, valdžios ir ES fondų galimybes “Langas į ateitį” siekia , kad Lietuvoje būtų įsteigta 1000 viešosios interneto prieigos centrų, interneto pradmenų apmokyti 300 tūkst. Lietuvos gyventojų, skatina naudotis elektroninėmis paslaugomis.