Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ ir LR Vidaus reikalų ministerija Rokiškio rajone atidaro interneto centrus

Rokiškio raj., liepos 8 d. Lietuvoje šią vasarą pradeda veikti dar 300 „Langas į ateitį“ viešosios interneto prieigos centrų, įsteigtų Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos lėšomis.

Šie centrai įsteigti LR Vidaus reikalų ministerijai įgyvendinant ES remiamos „Phare“ 2003 m. socialinės-ekonominės sanglaudos programos finansuojamą projektą „Viešųjų interneto prieigos taškų steigimas kaimiškose vietovėse". Šiam projektui iš viso yra skirta 3,15 mln. eurų.

Į interneto centrų atidarymo iškilmes Rokiškio rajone, Kriaunų gyvenvietėje atvyko šio projekto vadovas Paolo Sartorelli ir „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Rokiškio rajone iki šiol veikė 5 „Langas į ateitį“ interneto centrai. Šią vasarą lankytojams duris atvers dar 7 viešosios interneto prieigos centrai. Jie įskurs Rokiškio rajono gyvenviečių bibliotekose ir pensionate.

Naujieji viešosios interneto prieigos taškai steigiami kaimo vietovėse, ypač tose, kur menkai išplėtota telekomunikacijų infrastruktūra. Viešosios interneto prieigos taškai steigiami labiausiai lankomose vietose: bibliotekose, kultūros namuose, seniūnijose,

bendruomenių centruose ir pan. Siekiama užtikrinti, kad artimiausias viešosios interneto prieigos taškas kaimo gyventojams būtų nutolęs ne didesniu kaip 8 –10 km atstumu.

Kiekviename naujai įrengtame viešosios interneto prieigos taške numatyta įrengti iki penkių kompiuterizuotų darbo vietų su prieiga prie interneto. Mažiausiai 3 metus gyventojams bus garantuota 40 val. per savaitę nemokama prieiga prie interneto.

„Šiandien „Langas į ateitį“ yra aukštai įvertintas ir Lietuvos visuomenės, ir pasaulio bendruomenės akyse. Bendromis aljanso ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės pastangomis pasiekti konkretūs rezultatai šiandien leidžia teigti, kad toks bendradarbiavimas tapo naujos socialinės elgsenos pavyzdžiu. Suvieniję pastangas ir apsitelkę ES fondų lėšas Lietuvoje įkursime beveik 500 interneto centrų“, - sakė „Langas į teitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Anot jos, visi Lietuvoje veikiantys viešieji interneto centrai ateityje bus koordinuojami iš vieno centro, centrų veiklai bus keliami vieningi reikalavimai, kad Lietuvos gyventojai turėtų galimybę gauti šiandien ypatingai aktualias, kasdieninio gyvenimo lygį keliančias paslaugas.

P.Sartorelli pateikė informaciją apie tolesnę projektą eigą, kurios metu interneto prieigos centrų darbuotojams bus suteikiama reikalingų žinių kokybiškam interneto centro darbui užtikrinti.

Projekto plėtra steigiant interneto centrus Lietuvos gyventojams, ypač gyvenantiems kaime, sudarys dar geresnes sąlygas skaitmeninės, o kartu ir socialinės atskirties mažinimui.