Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ interneto centruose – mokymai naudotis elektronine bankininkyste

Vilnius, spalio 5 d. Informacinės visuomenės plėtrą skatinantis privačių organizacijų ir valstybės institucijų Aljansas „Langas į ateitį“ pradeda naują projektą – mokymus, kaip internetu naudotis bankų paslaugomis. „Hansabanko“ ir „SEB Vilniaus banko“ darbuotojai nemokamai viešuosiuose „Langas į ateitį“ interneto centruose supažindins gyventojus, kaip galima daugelį banko paslaugų atlikti net neišeinant iš namų – tiesiog prisiėdus prie kompiuterio ir naudojantis internetu.

Spalio mėnesį mokymai vyko 24 viešuosiuose interneto centruose Alytaus, Druskininkų, Lazdijų, Varėnos, Marijampolės, Kazlų rūdos, Vilkaviškio, Šakių, Kauno, Kėdainių, Jonavos ir Kaišiadorių rajonuose. „Mokymai tikrai nesudėtingi, nes ir naudojimasis banko paslaugų internetu sistema yra gana paprastas. Mes paaiškinsime, kaip galima užsisakyti šią paslaugą, pademonstruosime, kaip prisijungti prie e.bankininkystės sistemos, kaip pasitikrinti savo sąskaitą, sumokėti mokesčius ar pervesti pinigus iš vienos sąskaitos į kitą“, - sakė „SEB Vilniaus bankas“ Kauno filialo direktorius Arūnas Zdanavičius.

„Hansabanko“ Alytaus regiono skyriaus valdytoja Irena Saulėnienė sakė, kad „Hansabanko“ darbuotojams yra ne naujiena pasakoti apie populiariąsias e.bankininkystės paslaugas, kurios yra ne tik patogios, bet dar ir padeda taupyti.

„Manau, kad šios paslaugos yra itin naudingos mažų miestelių ir kaimiškųjų vietovių gyventojams, kurie tikrai gaus naudos išmokę naudotis internetine bankininkyste, nes mokesčiai už įvairias paslaugas atsiskaitant internetu yra gerokai mažesni nei atsiskaitant pačiame banke grynaisiais pinigais“, - teigė „Hansabanko“ Alytaus regiono skyriaus vadovė.

Kaip sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė, siekiama, kad gyventojai el.paslaugomis naudotųsi įsteigtuosiuose viešuosiuose interneto prieigos centruose. Kol kas tai tik bandomasis mokymų etapas. Jam pasibaigus, mokymai naudotis internetinėmis banko paslaugomis persikels į kitus šalies rajonuose esančius viešuosius interneto centrus. Ji teigė įsitikinusi, kad šie mokymai sutrauks dar daugiau žmonių į viešuosius interneto centrus ir skatins gyventojus išmokti naudotis interneto teikiamomis galimybėmis ir sužinoti apie interneto naudą kasdieniame gyvenime.

Merkinės (Varėnos raj.) gyventojai susipažįsta su internetine bankininkyste


Apie tolimesnius „Langas į ateitį“ ketinimus mokyti Lietuvos gyventojus

Į aljansą „Langas į ateitį“ 2002 m. gegužę susijungė socialiai atsakingos verslo įmonės, o nuo tų pačių metų gruodžio į aktyvią veiklą įsitraukė ir LR Vidaus reikalų ministerija. 2003 metais 20 tūkst. gyventojų iš įvairių Lietuvos kampelių dalyvavo „Langas į ateitį“ organizuotuose mokymuose naudotis internetu. Š.m. rugpjūčio 22 d. „Langas į ateitį“ Europos socialinio fondo agentūrai pateikė paraišką finansinei projekto paramai gauti pagal Lietuvos 2004-2006 m. bendrojo programavimo dokumento (BPD) 2.2. priemonės 4-ą veiklų sritį „Gyventojų kompiuterinio raštingumo ugdymas“.

Numatomo projekto „Lietuvos e-piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenys“ pagrindinis tikslas – tiesioginių mokymų kompiuterinėse klasėse būdu suteikti kompiuterinio raštingumo pradmenų 50 tūkstančių Lietuvos gyventojų.