Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ surengė mokymus interneto centrų administratoriams

Vilnius, gruodžio 20 d. Informacinės visuomenės plėtrą skatinantis privačių organizacijų ir valstybės institucijų aljansas „Langas į ateitį“ lapkričio ir gruodžio mėnesiais surengė specialius seminarus viešųjų interneto centrų (VIC) administratoriams. Į šešiuose šalies miestuose vykusius mokymus buvo pakviesti 175 darbuotojai.

Projekto tikslas – suteikti interneto centrų darbuotojams naujų žinių apie interneto galimybes, saugų darbą internete, bendravimo su klientais ypatumus ir tokiu būdu paskatinti naujų žinių ir įgūdžių sklaidą Lietuvos gyventojams per „Langas į ateitį“ interneto centrus. Svarbiausias siekis – paskatinti VIC administratorius tapti centrų lankytojų konsultantais interneto ir e.paslaugų naudojimo srityse ir taip VIC paversti ne tik nemokamos prieigos taškais, bet ir internetinio švietimo centrais.

„Langas į ateitį“ interneto centrų seminaruose kalbėjome apie besikeičiančią interneto centrų misiją – nuo prieigos nemokamai pasinaudoti internetu iki galimybės gauti patarimą, konsultaciją, paaiškinimą. Todėl itin svarbu, kad gyventojus mokantys ir konsultacijas teikiantys interneto centrų administratoriai patys turėtų pakankamai žinių apie tai, kokias edukacines, ekonomines, informacines ir kitas galimybes Lietuvos gyventojams atveria internetas. Tai itin aktualu mažesniuose Lietuvos miesteliuose bei kaimo vietovėse įsikūrusiems interneto centrų darbuotojams“, - sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Apie „Langas į ateitį“

Į Aljansą „Langas į ateitį“ 2002 m. susijungė Vilniaus bankas, „Hansabankas“, „Omnitel“, „Lietuvos telekomas“, „Sonex grupė“ ir „Alna“. Nuo pirmųjų aljanso žingsnių į aktyvią veiklą aktyviai įsitraukė ir Lietuvos Vyriausybė. Prie „Langas į ateitį“ netruko prisijungti dar daugiau partnerių iš privataus verslo bei valstybės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos.

Per trejus metus buvo įkurti 175 viešieji interneto centrai (VIC) miestų ir miestelių bibliotekose, ligoninėse, bendruomenių centruose, seniūnijose, pašto skyriuose ir kitur. Centruose jau apsilankė per 800 tūkst. žmonių, kurie internete praleido 336 tūkst. valandų. 20 tūkst. gyventojų iš įvairių Lietuvos kampelių dalyvavo „Langas į ateitį“ organizuotuose mokymuose naudotis internetu. „Langas į ateitį“ elektroniniu paštu šiandien naudojasi per 44 tūkst. žmonių.

Aljansas ne kartą susilaukė tarptautinių organizacijų įvertinimų kaip vienas sėkmingiausių verslo, valdžios ir savivaldų bendradarbiavimo projektų Europoje. Suvienijus šalies verslo, valdžios ir ES fondų galimybes “Langas į ateitį” siekia, kadLietuvoje veiktų 1000 viešosios interneto prieigos taškų, interneto pradmenų būtų apmokyti 300 tūkst. Lietuvos gyventojų, kurie naudotųsi elektroniniu turiniu bei elektroninėmis paslaugomis.