Facebook

Twitter

Mokome Lietuvos gyventojus naudotis elektronine bankininkyste

„Hansabanko“ leidinio „Burės“ straipsnis

„Hansabanko“ darbuotojai nemokamai viešuosiuose „Langas į ateitį“ interneto centruose supažindina gyventojus, kaip galima daugelį banko paslaugų atlikti net neišeinant iš namų – tiesiog prisėdus prie kompiuterio ir naudojantis internetu. Tai – dalis aljanso „Langas į ateitį“ naujo projekto – mokymų, kaip internetu naudotis bankų paslaugomis.

Pilotiniai mokymai prasidėjo pernai spalio mėnesį, jie apėmė 24 viešuosius interneto centrus. Dabar projektas jau vyksta visos Lietuvos mastu. Kaip sakė projekto koordinatorė iš „Hansabanko“ pusės, rinkodaros vadybininkė Natalija Vėževičienė, pasiūlymas dalyvauti šiame projekte išsiuntinėtas visiems regionams, per palyginti trumpą laikotarpį nuo pasiūlymo gavimo jau apie 30 padalinių valdytojai (ar banko atstovai) susibičiuliavo su viešaisiais interneto centrais: susipažino, tarėsi dėl bendradarbiavimo galimybių ir pan.

Žinių visuomenės plėtrą šalyje paspartins tik praktinis elektroninių paslaugų naudojimas, - „Burėms“ sakė aljanso direktorė Loreta Križiniauskienė. - Taigi bankų parodyta iniciatyva „Langas į ateitį“ interneto centruose suteikti praktinių e-bankininkystės žinių Lietuvos gyventojams yra labai svarbus postūmis siekiant aljanso tikslų ir plėtojant e-paslaugas. Tokiu būdu žmonės asmeniškai pajus visus privalumus, kuriuos suteikia e-bankininkystė, o tai itin svarbu tolesniam gyventojų apsisprendimui naudotis šia paslauga“.

Pradžia jau padaryta

Raseiniuose trečiadienį ir ketvirtadienį jau įvyko pirmieji mokymai. Kaip sakė Raseinių KAC klientų aptarnavimo vadovė Drąsutė Narmontienė, per pirmąją paskaitą auditorija buvo pilna ir visiems norintiems net neužteko vietos, prie kompiuterio sėdėjo po du žmones ir dar buvo stovinčių šalia.

Drąsutė sakė paskaitas skaitanti pagal „Lango į ateitį“ literatūrą, taip pat pagal prezentaciją, gautą iš mūsų rinkodaros vadybininkės Natalijos Vėževičienės. „Naudojuosi „hanza.net“ demonstracine aplinka, - pasakojo Drąsutė. - Paaiškinu, kas yra bankas internete, kas yra „hanza.net“, kokie jo privalumai. Tada jau prisijungiame ir bandome atlikti operacijas - įmokas ir mokesčius, vietinius pavedimus ir t.t., pereiname visus „hanza.net“ punktus.“

Į mokymus Raseiniuose atėjo daugiausia jaunimas, moksleiviai. „Kituose centruose, kiek teko girdėti, ateina ir vyresnių žmonių, bet pas mus - beveik vien jaunimas“, - sakė klientų aptarnavimo vadovė.
Beje, iš Drąsutės mokėsi ir pačios „Lango į ateitį“ interneto centro darbuotojos: pora iškart sudarė „hanza.net“ sutartis, tad jei vėliau atsiras žmonių, norinčių išmokti naudotis „hanza.net“, jos jau galės pagelbėti ir savarankiškai.

Dėl šitų mokymų Rokiškio KAC buvo iškabinęs skelbimus, apie mokymus parašyta ir vietiniame laikraštyje.

Tariasi dėl ateities

Kituose miestuose jau susitarta dėl būsimų mokymų. Kaip „Burėms“ pasakojo Rokiškio KAC klientų aptarnavimo vadovė Rasa Šilytė, jie tik ką susitarė su viešuoju interneto centru dėl mokymų gegužės mėnesį. „Susiderinome, kad gegužę bus trys ar keturios paskaitos, kartą per savaitę, o toliau - pagal poreikį, kiek dar žmonių norės mokytis, - sakė Rasa. - Susitarėme su viešuoju interneto centru, kad jie paskambins ir vėliau, kai tik bus daugiau norinčių mokytis.“

Pasak Rasos, laiko yra nelabai daug, nes vyksta ir kitos akcijos, dabar Rokiškio KAC intensyviai dirba su mokyklomis - dėl mokėjimo kortelių moksleiviams. Dėl to viską suspėti yra nelengva, tačiau su „Langu į ateitį“ Rokiškio hansiečiai mielai bendradarbiaus.

Prienų KAC klientų aptarnavimo vadovė Rasa Kneižienė irgi pranešė apie susitarimą dėl būsimų mokymų. Prienai taip pat „sukasi“ tarp poros akcijų vienu metu: važiuodami į Veiverių mokyklą dėl mokėjimo kortelių moksleiviams, pakeliui užsuko susitarti ir su „Lango į ateitį“ viešuoju interneto centru Veiverių bibliotekoje. „Mus labai maloniai sutiko ir liko labai patenkinti mūsų vizitu, - sakė Rasa. - Dabar po savaitės vėl vyksime nuvežti mokinukams korteles, tad užsuksime į viešąjį interneto centrą jau su turima prezentacija ir susitarsime dėl konkrečių mokymų“.

Kėdainių mokymai - visiems centrams

O štai Kėdainių KAC priėmė unikalų sprendimą - nutarė neapsiriboti vien „Langu į ateitį“, o praplėsti mokymus ir kitur. Kaip papasakojo Kėdainių KAC valdytojas Kęstutis Povilauskas, kitą trečiadienį pirmiausia bus apmokyti keturių „Lango į ateitį“ viešųjų interneto centrų darbuotojai. Tačiau Kėdainių rajone, kaimiškose jo vietovėse, yra ir kitų interneto centrų, ne tik įsteigtų „Lango į ateitį“. Iš viso jų - 19. „Nutarėme patys praplėsti programą ir surengti mokymus ne tik „Lango į ateitį“, bet ir kitiems interneto centrams, - sakė Kėdainių KAC valdytojas. - Interneto naudojimas, internetinė bankininkystė jiems tikrai palengvins kasdienį gyvenimą“.

Dar pilotinio projekto pernai rudenį metu „Hansabanko“ Alytaus regiono skyriaus valdytoja Irena Saulėnienė pastebėjo, kad „Hansabanko“ darbuotojams - ne naujiena pasakoti apie populiariąsias e.bankininkystės paslaugas, kurios yra ne tik patogios, bet dar ir padeda taupyti. „Manau, kad šios paslaugos yra itin naudingos mažų miestelių ir kaimiškųjų vietovių gyventojams, kurie tikrai gaus naudos išmokę naudotis internetine bankininkyste, nes mokesčiai už įvairias paslaugas atsiskaitant internetu yra gerokai mažesni nei atsiskaitant pačiame banke grynaisiais pinigais“, - teigė „Hansabanko“ Alytaus regiono skyriaus vadovė.

„Hansabankas“ yra vienas iš „Lango į ateitį“ steigėjų ir pagrindinių partnerių. Į aljansą 2002 m. gegužę susijungė socialiai atsakingos verslo įmonės, o nuo tų pačių metų gruodžio į aktyvią veiklą įsitraukė ir LR Vidaus reikalų ministerija. 2003 metais 20 tūkst. gyventojų iš įvairių Lietuvos kampelių dalyvavo „Langas į ateitį“ organizuotuose mokymuose naudotis internetu. Aljansas numato projekto „Lietuvos e-piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenys“ metu tiesioginiais mokymais kompiuterinėse klasėse suteikti kompiuterinio raštingumo pradmenų 50 tūkstančių Lietuvos gyventojų.

Parengė Liutauras Leščinskas