Facebook

Twitter

Deklaruoti elektroniniu būdu bus galima ir neturint kompiuterio ar interneto

2006 m. gruodžio 8d. Panevėžys. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) ir Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerija (VRM) susitarė skatinti gyventojus savo pajamas deklaruoti elektroniniu būdu.

VMI viršininkas Modestas Kaseliauskas ir VRM, kuruojančios Viešosios interneto prieigos taškus, Informacinės politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Saulius Jastiuginas vykusiame pasitarime nusprendė, kad abi institucijos kitais metais seniūnijų, kaimo vietovių gyventojams suteiks galimybę gauti informaciją, kaip deklaruoti pajamas bei tai padaryti elektroniniu būdu Viešosios interneto prieigos taškuose.

Pasak M.Kaseliausko, šiemet jau 46 proc. visų deklaravusiųjų savo pajamas mokesčių mokėtojų naudojosi VMI elektronine deklaravimo sistema (EDS). Gyventojai įvertino, kad deklaruoti pajamas elektroniniu būdu yra kur kas greičiau ir patogiau, nei pildyti popierinę deklaraciją. Be to, elektroninės deklaracijos apdorojimas yra kone dvigubai pigesnis, nei popierinės – atitinkamai 7 ir 13 litų. Siekiama, kad kitais metais dar daugiau gyventojų naudotųsi EDS teikiamais patogumais. Tie, kurie neturi galimybės naudotis kompiuteriu ar internetu, tai galės padaryti Viešosios interneto prieigos taškuose.

S.Jastiugino teigimu, praktika parodė, kad Viešosios interneto prieigos taškai gerokai paskatino naudojimąsi internetu, elektroninėmis paslaugomis bei domėjimąsi kitais šiuolaikinių technologijų teikiamais privalumais, o bendradarbiavimas su VMI dar labiau populiarins valstybinių institucijų teikiamas elektronines paslaugas bei didins kompiuterinį raštingumą.

M.Kaseliauskas ir S.Jastiuginas sutarė, kad Viešosios interneto prieigos taškuose esantys kompiuteriai bus aprūpinti elektroniniam deklaravimui reikalinga naujausia programine įranga, deklaravimo metu mokesčių mokėtojai galės gauti visą reikalingą informaciją apie EDS. Taip pat planuojama, kad sutartomis dienomis apskričių valstybinių mokesčių inspekcijų specialistai nemokamai padės užpildyti deklaracijas elektroniniu būdu.

Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – AVMI) specialistai artimiausiu metu ketina susitikti su Panevėžio apskrityje kaimiškose vietovėse veikiančių Viešosios interneto prieigos taškų (VIPT) koordinatoriais. Susitikimo tikslas – skatinti pajamų deklaravimą elektroniniu būdu bei didinti kaimo vietovių gyventojų kompiuterinį raštingumą.

Panevėžio apskrityje, kurią sudaro penkios savivaldybės, įsteigti 36 VIPT. Daugiausia jų veikia Pasvalio rajone (11). Panevėžio rajone yra 8, Rokiškio – 7, Biržų ir Kupiškio rajonuose – po 5 VIPT centrus. Centrus, įsikūrusius bibliotekų arba švietimo įstaigų patalpose, prižiūri kuratoriai (bibliotekininkai, pedagogai). Jie rūpinasi tinkama įrangos priežiūra, aptarnauja ir konsultuoja lankytojus, teikia spausdinimo, skenavimo, fakso, kopijavimo ir kt. paslaugas. Kiekvienoje savivaldybėje susitikę su VIPT kuratoriais Panevėžio AVMI darbuotojai išdėstys elektroninio deklaravimo privalumus, naujoves ir tarsis dėl bendradarbiavimo. Kitų metų pradžioje AVMI specialistai nemokamai konsultuos gyventojus, kaip pildyti elektronines deklaracijas.

Šiais metais VMI gavo 560 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų. Elektroniniu būdu pateikta 46,1 proc. deklaracijų. Iš viso gyventojams grąžinta daugiau kaip 273 mln. litų.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas yra atsakinga už 25 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai - pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis. VMI sistemą sudaro biudžetinės įstaigos - centrinis mokesčių administratorius – Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau - VMI prie FM) ir vietos mokesčių administratoriai - apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos. VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas bei jų užpildymo tvarkas, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikia daug kitų elektroninių paslaugų. Nuo 2006 metų balandžio 1 dienos VMI veikia Mokesčių informacijos centras, gyventojams teikiantis konsultacijas apie pajamų deklaravimą. Daugiau informacijos - interneto svetainėje www.vmi.lt.

Šaltinis - VMI.