Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ sulaukė Europos ECDL fondo įvertinimo

Europos ECDL fondas (European Computer Driving Licence foundation - Europos kompiuterio vartotojo pažymėjimo fondas) Dubline šiemet priėmė sprendimą apdovanoti asociaciją „Langas į ateitį“ ir direktorę Loretą Križinauskienę Kompiuterinio raštingumo apdovanojimu (Digital Literacy Award).

Apdovanojimą L. Križinauskienei Lietuvoje įteikė ECDL fondą šalyje atstovaujančio „Informacinių technologijų instituto" vadovas Eugenijus Telešius.

Kompiuterinio raštingumo apdovanojimas teikiamas žmonėms ar organizacijoms, labiausiai nusipelniusiems kompiuterinio raštingumo plėtros srityje Europos mastu.

ECDL fondo atstovybė tokiam apdovanojimui kandidatų iš Lietuvos dar nebuvo teikusi, tai pirmas tiesioginis ECDL fondo apdovanojimas, suteiktas Lietuvai.

„Langas į ateitį“ Europos ECDL fondo įvertintas už veiklą, kuri skatina Lietuvos žmonių kompiuterinio raštingumo uagimą – už iniciatyvą steigiant viešuosius interneto centrus, suteikiančius galimybę šalies gyventojams nemokamai naudotis internetu, bei už didžiausius šalyje gyventojų mokymus naudotis internetu.

Nuo šių metų rugsėjo visoje Lietuvoje pradėti rengti kursai „Lietuvos e. piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenys“ pagal Lietuvos 2004-2006 m. BPD prioriteto “Žmogiškųjų išteklių plėtra” 2.2. priemonę. Viso projekto metu iki 2008 m. kovo kompiuterinio raštingumo pradmenų bus apmokyta 50 000 Lietuvos gyventojų, vyresnių nei 16 metų. Gyventojams bus suteikta minimalaus kompiuterinio raštingumo standartą atitinkančių žinių ir įgūdžių: naudojimosi asmeniniu kompiuteriu pradmenų, naudojimosi internetu pagrindai, naudojimosi el. paštu pagrindai, paslaugų gavimas internete ir t.t.

 „Tikimės, kad sėkmingai įgyvendinus projekto veiklas, būtų iš esmės padidintas kompiuterinio raštingumo lygis Lietuvoje, kadangi tikimasi ir to, jog 50 000 apmokytųjų skleistų įgytas žinias savo aplinkoje bei prisidėtų šiuo metu santykinai neraštingose socialinėse grupėse suvokiant tokių žinių naudą bei skatinant norą mokytis“, - teigia „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Pasak jos, sugebėjimas naudotis internetu ir ten esančia informacija padidina žmonių galimybes integruotis į darbo rinką, gauti aukštesnes pareigas, labiau kvalifikuotą darbą. Darbas kompiuteriu ir sugebėjimas naudotis internetu padės gyventojams prisitaikyti prie sparčiai modernėjančio verslo sąlygų. Kartu tai leis gyventojams naudotis ir elektroninėmis valdžios paslaugomis, kurios šiandien jau yra prieinamos internetu.

Suaugusiems žmonėms internetas suteikia galimybę kelti savo kvalifikaciją, plėsti akiratį, rasti naujų užsiėmimų, bendrauti su platesniu žmonių ratu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Visa tai padės pakelti žmonių gyvenimo kokybę.