Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ per pusmetį išmokė naudotis internetu jau 20 000 šalies gyventojų

Asociacija „Langas į ateitį“, vykdydama ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą, per pusmetį interneto pradmenų išmokė jau 20 000 suaugusių Lietuvos gyventojų, iki šiol nesinaudojusių internetu. Iki 2008 m. balandžio mėn. „Langas į ateitį“, vykdydamas visuotinį gyventojų mokymą naudotis internetu, interneto pradmenų ketina suteikti 50 000 šalies žmonių.

20 000-ąja projekto dalyve, gavusia kursų baigimo pažymėjimą, tapo Prienų gyventoja Rūta Eitavičienė. 43 metų odotologo padėjėja dirbanti moteris teigė, kad mokytis ją atvedė noras pradėti naudotis naujomis technologijomis.

„Namuose turime kompiuterį, baigus kursus šeima jau leidžia ir man juo naudotis – lavinti įgytus įgūdžius, ieškoti informacijos, ketinu pradėti naudotis internetinės bankininkystės paslaugomis. Ateityje imsiu naudoti kompiuterį ir darbe. Pačiai buvo nedrąsu, bet kai nuėjau į kursus, sutikau kitų bendraminčių, kurie atėjo čia išmokti, pasidarė ramiau. Na, o nemokantiems naudotis internetu galiu tik patarti – šiandien būtina išmokti“, - dalijosi mintimis kursų dalyvė.

„Langas į ateitį“ vykdomo projekto „Lietuvos e-piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenys“ pagrindinis tikslas – tiesioginių mokymų kompiuterinėse klasėse būdu suteikti kompiuterinio raštingumo pradmenų ir saugaus naudojimosi internetu žinių 50 000 Lietuvos gyventojų, vyresnių nei 16 metų. Mokymo programa parengta pagal LR Vyriausybės patvirtintą kompiuterinio raštingumo standarto minimalios kompiuterinio raštingumo kvalifikacijos programą, kuri dera su ECDL programa gyventojams (e - Citizen), nuo 2005 m. antrojo pusmečio pradėta įgyvendinti Europos Sąjungoje.

Mokymų projektas įgyvendinamas 2006-2008 metais visoje Lietuvos teritorijoje, siekiant apmokyti kuo daugiau kaimiškųjų vietovių gyventojų.

Kursai vyksta 5 dienas, visi lankytojai gauna specialiai išleistus vadovėlius, o kursų pabaigoje, įvertinus įgytas žinias, dalyviams įteikiamas kursų baigimo pažymėjimas.

„Skirtumai, atsirandantys dėl galimybių bei gebėjimų naudotis internetu stokos, Lietuvoje skaldo visuomenę ir apriboja tam tikrų jos socialinių sluoksnių galimybes. Šiuo metu jau matome, kad suaugę Lietuvos žmonės, nepriklausomai nuo socialinio statuso ar užimamų pareigų, noriai eina mokytis ir toliau jau patys tobulina savo gebėjimus.

Šie kursai ir parodė, kad apmokyti 50 000 gyventojų toli gražu nepakaks – iniciatyvą reikės tęsti. Na, o šiuo metu registracijos numeriu 8 700 55321 ir toliau registruojami visi norintys mokytis“, - apie iniciatyvą pasakoja „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Mokymams pasitelktos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos - „Langas į ateitį“ gavo 8,4 mln. Lt paramą iš Europos socialinio fondo agentūros (ESFA). Aljansas vykdo gyventojų kompiuterinio raštingumo ugdymo projektą „Lietuvos e. piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenys“ pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos administruojamą Lietuvos 2004-2006 m. bendrojo programavimo dokumento (BPD) 2.2. priemonės 4-ą veiklų sritį „Gyventojų kompiuterinio raštingumo ugdymas“.