Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ kursai sudomino Lietuvos hidrometeorologus

Aljanso „Langas į ateitį“ vykdomo projekto „Lietuvos e.piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenys“ kursai sulaukė būrio Lietuvos hidrometeorologijos specialistų. Kompiuterinio raštingumo kursus pradėjo lankyti meteorologai ir hidrologai iš 16-os  Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos hidrometeorologijos stočių bei Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos skyriuose dirbantys specialistai.

„Bendradarbiaudami su Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos sulaukėme net 91 specialisto, kurie panoro mokytis kompiuterio, interneto pradmenų ir specializuotų programų. Atsižvelgdami į šios tarnybos poreikius, įdiegėme ir keletą specifinių mokomųjų dalykų į programą“, - sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Ji pabrėžė, kad kursai turėtų būti naudingi ne tik kompiuterį ir internetą pradedantiems pažinti gyventojams, bet ir įvairių šalies institucijų darbuotojams, kuriems riekia žinias pritaikyti jų konkrečiame darbe. „Hidrometeorologų darbe naujosios technologijos žengia sparčiais žingsniais į priekį, todėl darbuotojams būtinos ir bendros, ir gana specifinės IT žinios. Be šių žinių šiais laikais jau  negali dirbti  nei kvalifikuoti specialistai, nei techninis personalas. Taigi šie kursai padės mūsų Tarnybos darbuotojams pakelti kvalifikaciją, jų kompiuterinį raštingumą“, - sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Saulius Balys.

Asociacija „Langas į ateitį“ projektą įgyvendina nuo 2006 m. kovo mėn. visoje Lietuvos teritorijoje siekiant apmokyti kuo daugiau kaimiškųjų vietovių gyventojų. Iki projekto pabaigos, t. y. 2008 m. balandžio, naudojimosi kompiuteriu ir internetu pradmenų planuojama suteikti 50 tūkst. šalies gyventojų, vyresnių nei 16 metų.

Sužinoti kur ir kada vyksta kursai, ir užsiregistruoti į juos galima telefonu 8 700 55321. Kursų trukmė – 5 užsiėmimai, visi lankytojai gauna specialiai išleistus vadovėlius, o kursų pabaigoje, įvertinus įgytas žinias, dalyviams įteikiamas kursų baigimo pažymėjimas.

„Langas į ateitį“ vykdo gyventojų kompiuterinio raštingumo ugdymo projektą „Lietuvos e. piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenys“ pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos administruojamą Lietuvos 2004-2006 m. bendrojo programavimo dokumento (BPD) 2.2. priemonės 4-ą veiklų sritį „Gyventojų kompiuterinio raštingumo ugdymas“.

Kurkime ateitį drauge!