Facebook

Twitter

Veikla ir laimėjimai

Į aljansą „Langas į ateitį“ 2002 m. gegužės mėn. susibūrė Lietuvos verslo lyderės – mobiliojo ryšio bendrovė „Omnitel“, fiksuoto ryšio kompanija „Lietuvos telekomas“ (dabartinė „Telia“), didžiausi šalies bankai „Hansabankas“ (dabar „Swedbank“) ir „SEB Vilniaus bankas“ bei didžiausios Lietuvos IT bendrovės - "Alna" ir „Sonex“ (dabar „ATEA“).

 

Pirmieji viešojo interneto prieigos taškai Lietuvoje

„Langas į ateitį“ inicijavo abipusį verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimą, kuris davė svarių rezultatų. Bendradarbiaujant su šalies savivaldybėmis 2002 m. Lietuvoje įkurti 75 „Langas į ateitį“ viešieji interneto prieigos centrai.

2002 m. pabaigoje į projektą įsitraukė ir šalies Vyriausybė – pasirašyta aljanso „Langas į ateitį“ ir LR Vidaus reikalų ministerijos bendradarbiavimo sutartis. Pagal šią sutartį 2003 m. aljansas ir VRM kartu įsteigė dar 100 viešųjų interneto prieigos centrų.

Nuo 2006m. spalio mėn. aljansas kartu su partneriais administravo LR VRM vykdomą dar 400 viešųjų interneto prieigos taškų steigimo projektą, kurio rezultatas –  vieningas Lietuvos interneto taškų tinklas, jungiantis per 800 interneto prieigos vietų.

 

Kompiuterinio raštingumo mokymai gyventojams

Šalia 2003 m. viešųjų interneto centrų steigimo projekto aljansas finansavo ir organizavo gyventojų mokymą naudotis internetu. Per 7 projekto vykdymo mėnesius interneto pradmenų kursą išklausė 20 000 Lietuvos gyventojų.

Aljanso veiklą interneto centrų steigimo srityje pratęsė LR Vidaus reikalų ministerijos įgyvendinamas ES remiamos „Phare“ socialinės-ekonominės sanglaudos programos finansuojamas projektas „Viešųjų interneto prieigos taškų steigimas kaimiškose vietovėse". Pagal šį projektą Lietuvoje įsteigta dar 300 interneto centrų.

Tęsdamas savo misiją, „Langas į ateitį“ teikė paraišką ir 2006 m. gavo paramą iš ES fondų gyventojų kompiuteriniam raštingumui ugdyti. Pagal projektą „Lietuvos e-piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenys“ 50 400 šalies gyventojų buvo suteikta kompiuterinio raštingumo žinių.

2006-2008 m. pagal „Microsoft Unlimited Potential“ programą buvo sukurti keturi nemokami kursai internete, kur kompiuterinio raštingumo pradmenis įgiję žmonės galėjo tobulinti savo žinias.

Atsižvelgiant į šalies poreikius 2010-2012 m. buvo įgyvendintas kitas didelis ES fondų projektas „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“, kurio metu 16 259 šalies gyventojai buvo mokomi kompiuterinio raštingumo pagrindų bei e. paslaugų.

 

Skatinimas saugiai naudotis e. paslaugomis

Pastaraisiais metais „Langas į ateitį“ didelį dėmesį skiria saugesniam interneto naudojimui. Bendradarbiaujant su Švietimo informacinių technologijų centru 2011 m. visi Lietuvos pedagogai buvo kviečiami į nuotolinį kvalifikacijos tobulimo kursą „Ką turi žinoti pedagogas apie grėsmes internete“. 2010-2012 m. pagal „Leonardo da Vinci mokymosi visą gyvenimą programą” įgyvendintas tarptautinis e-GUARDIAN projektas, kurio metu keturių šalių partnerių konsorciumas sukūrė kompleksinį mokymų produktą pedagogams apie saugesnį internetą.

Nuo 2012 m. vasaros „Langas į ateitį“ priklauso „Saugesnis internetas LT SICII“ projekto įgyvendinimo konsorciumui. Atlieka suaugusiųjų mokymo centro bei projekto žinomumo didinimo funkcijas: organizuoja seminarus vaikų globos namų darbuotojams, kuria kompiuterinę mokomąją priemonę ir t.t.

Aktyviam gyventojų skatinimui naudotis e. paslaugomis skirtas projektas www.epilietis.eu. Tai svetainė, skirta nemokamai mokytis e. valdžios ir privačių e. paslaugų.

„Langas į ateitį“ veikla, kaip privataus verslo ir valstybės bendradarbiavimo pavyzdys siekiant bendrų tikslų, tapo puikia Lietuvos sėkmės istorija, pristatant mūsų šalį pasaulyje.

 

Apdovanojimai 

e-inclusion finalistLogo regiostar winner 2010301401European alliance on skills for employability logo 2

Naujasis knygnesysall digital

  

 

 

Lietuvoje

  • 2003 m. Infobalt Žiniasklaidos konkurso nominacija „Metų projektas“

  • 2004 m. Žinių ekonomikos forumo apdovanojimas „Žinių ekonomikos įmonė 2004“

  • 2007 m. „Naujasis knygnešys“ apdovanojimas „Geriausias e. turinio projektas“

  • 2012 m. Europos socialinio fondo apdovanojimas „Sėkminga partnerystė“ 

  • 2013 m. "Naujasis knygnešys" apdovanojimas "Geriausias e. spendimas"

 

Tarptautiniai


Besidomintiems partnerystės sąlygomis asociacijoje „Langas į ateitį“ prašome kreiptis e.paštu info@langasiateiti.lt arba tel. 8 5 2397813.