Facebook

Twitter

Apie mus

Apie mus

2002-aisiais Lietuvos verslo įmonės pranešė susiburiančios į aljansą „Langas į ateitį“ (oficialiai registruota asociacija „Langas į ateitį“), kuris pradeda vykdyti unikalų Lietuvoje verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai projektą.

„Langas į ateitį“  buvo suburtas inicijuoti abipusį verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimą, skatinant visuomenę naudotis informacinėmis technologijomis ir mažinant Lietuvos skaitmeninę perskyrą.

Suvienijus verslo bendrovių, šalies valdžios ir visos visuomenės pajėgas per gana trumpą laiką pasiekti įspūdingi rezultatai – Lietuvoje įsteigta per 800 naujų interneto prieigos taškų (VIPT), kur Lietuvos žmonės gali ateiti nemokamai naudotis internetu. Statistiškai Lietuva yra sukūrusi plačiausiai prieinamą interneto taškų tinklą Europoje. Pasitelkus verslo ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas interneto naudojimo pradmenų apmokyta daugiau nei 75 000 Lietuvos žmonių. Inicijuoti procesai lėmė ir tolesnę interneto taškų plėtrą bei nemažėjantį besimokančių naudotis internetu žmonių srautą.
Asociacijos projektų įspūdingi rezultatai ir paskatinti socialiniai pokyčiai buvo pastebėti ir įvertinti net trijuose ES  konkursuose.

„Langas į ateitį“ buvo apdovanota finalininko medaliu 2008 metų Europos Komisijos e. įtraukties konkurse (E-inclusion Award 2008) ir netgi tapo  šio konkurso „Skaitmeninio raštingumo“(Digital Literacy) kategorijos nugalėtoja. Konkurse dalyvavo per 450 projektų, o tarp nugalėtojų Lietuva yra vienintelė šalis iš naujai priimtų ES valstybių.

2010 m. asociacija „Langas į ateitį“ tapo Europos Komisijos paskelbto konkurso „Regio Stars Awards 2010“ nugalėtoja (kategorijoje „ICT applications for e-inclusion"). 2011 m. lapkričio mėn. „Langas į ateitį“  tapo Europos darbui reikalingų įgūdžių ugdymo aljanso (European Employability Alliance) konkurso nugalėtojų kategorijoje Darbui reikalingų moterų įgūdžių ugdymas.

Šiuo metu aljansas tęsia savo veiklą suteikdamas Lietuvos gyventojams nemokamą galimybę tobulinti savo kompiuterinio raštingumo įgūdžius internete (online) ir vykdydamas projektą, kurio tikslas – supažindinti ir išmokyti Lietuvos žmones saugiai naudotis elektroninėmis paslaugomis ir paskatinti vis dažniau naudoti internetą kasdieniame gyvenime.